Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Decyzja marszałka ws. wniosków CBA za tydzień

Marszałek województwa podlaskiego powinien w przyszłym tygodniu podjąć decyzję w sprawie wniosków CBA o odwołanie ze stanowisk członka zarządu województwa podlaskiego Cezarego Cieślukowskiego oraz dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Roberto Skolmowskiego.

Według CBA, w przypadku pierwszego chodzi o nieprzestrzeganie ustawy o pracownikach samorządowych, a w przypadku drugiego - tzw. ustawy antykorupcyjnej. Zainteresowani do 9:00 rano do najbliższego wtorku (29.01) mają złożyć pisemne wyjaśnienia, a do piątku opinię w tej sprawie powinni wydać prawnicy Urzędu Marszałkowskiego - poinformował marszałek Jarosław Dworzański.

W przypadku dyrektora Opery decyzję o jego ewentualnym odwołaniu podejmie zarząd województwa. Natomiast w przypadku członka zarządu to marszałek zdecyduje, czy wystąpić do sejmiku z wnioskiem o jego ewentualne odwołanie, po szczegółowym zapoznaniu się ze sprawą.

Prawnicy samorządu województwa uważają, że wnioski CBA nie są wiążące. Jak ustaliło Centralne Biuro Antykorupcyjne na podstawie dokumentów rejestrowych spółki z Poznania, dyrektor Opery posiada połowę jej udziałów oraz jest formalnie jej prezesem. Tym samym miał naruszyć zakaz, o którym mowa w ustawie antykorupcyjnej. Roberto Skolmowski przekonuje natomiast, że od dawna nie jest prezesem i nie posiada udziałów w tej firmie.

Z zarzutami CBA nie zgadza się też Cezary Cieślukowski, któremu zarzuca się złamanie ustawy o pracownikach samorządowych. W ocenie CBA, członek zarządu naruszył ustawę, bo "zawarł umowy o dzieło z lokalnym stowarzyszeniem oraz spółką, na rzecz których następnie podpisał dofinansowanie jako osoba odpowiedzialna za nadzór nad Departamentem Europejskiego Funduszu Społecznego". Tak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę