Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Decyzja marszałka ws. wniosków CBA za tydzień

Marszałek województwa podlaskiego powinien w przyszłym tygodniu podjąć decyzję w sprawie wniosków CBA o odwołanie ze stanowisk członka zarządu województwa podlaskiego Cezarego Cieślukowskiego oraz dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Roberto Skolmowskiego.

Według CBA, w przypadku pierwszego chodzi o nieprzestrzeganie ustawy o pracownikach samorządowych, a w przypadku drugiego - tzw. ustawy antykorupcyjnej. Zainteresowani do 9:00 rano do najbliższego wtorku (29.01) mają złożyć pisemne wyjaśnienia, a do piątku opinię w tej sprawie powinni wydać prawnicy Urzędu Marszałkowskiego - poinformował marszałek Jarosław Dworzański.

W przypadku dyrektora Opery decyzję o jego ewentualnym odwołaniu podejmie zarząd województwa. Natomiast w przypadku członka zarządu to marszałek zdecyduje, czy wystąpić do sejmiku z wnioskiem o jego ewentualne odwołanie, po szczegółowym zapoznaniu się ze sprawą.

Prawnicy samorządu województwa uważają, że wnioski CBA nie są wiążące. Jak ustaliło Centralne Biuro Antykorupcyjne na podstawie dokumentów rejestrowych spółki z Poznania, dyrektor Opery posiada połowę jej udziałów oraz jest formalnie jej prezesem. Tym samym miał naruszyć zakaz, o którym mowa w ustawie antykorupcyjnej. Roberto Skolmowski przekonuje natomiast, że od dawna nie jest prezesem i nie posiada udziałów w tej firmie.

Z zarzutami CBA nie zgadza się też Cezary Cieślukowski, któremu zarzuca się złamanie ustawy o pracownikach samorządowych. W ocenie CBA, członek zarządu naruszył ustawę, bo "zawarł umowy o dzieło z lokalnym stowarzyszeniem oraz spółką, na rzecz których następnie podpisał dofinansowanie jako osoba odpowiedzialna za nadzór nad Departamentem Europejskiego Funduszu Społecznego". Tak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę