Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Nauczyciel podstawówki skazany za pedofilię

Sąd Rejonowy w Zambrowie wydał 22. listopada ub. roku wyrok (nieprawomocny) pięciu lat pozbawienia wolności w sprawie Jarosława L., nauczyciela jednej ze szkół podstawowych w powiecie zambrowskim. Pedagoga skazano za obcowanie płciowe i inne czynności seksualne z dwiema uczennicami z piątej i szóstej klasy. Prokuratura poinformowała o tym dopiero teraz, tłumacząc nieujawnianie szczegółów trudnym śledztwem i troską o dobro pokrzywdzonych dziewczynek.

Dariusz Błażejczyk, Prokurator Rejonowy w Łomży
Dariusz Błażejczyk, Prokurator Rejonowy w Łomży

- 35-letni nauczyciel Jarosław Ł. jest żonaty i ma dwoje dzieci – mówi prokurator Dariusz Błażejczyk, kierujący Prokuraturą Rejonową w Łomży. - Cieszył się dużym szacunkiem i autorytetem, jako opiekun samorządu szkolnego i uczestnik ognisk po lekcjach. 
Sprawa kontaktów cielesnych nauczyciela z uczennicami od marca do grudnia 2006 r. wyszła na jaw, wtedy gdy jedną z nich już po ukończeniu podstawówki nauczyciel odwiedził w domu. Sposób jego dziwnie bliskiego zachowania wzbudził podejrzenia matki, która zawiadomiła prokuraturę. Po zakończeniu śledztwa mężczyzna usłyszał sześć zarzutów: jeden dotyczył obcowania płciowego, a cztery tzw. innych czynności seksualnych wobec 13-latki, natomiast jeden zarzut odnosił się do kontaktu również o charakterze seksualnym z młodszą o rok uczennicą.
Sąd Rejonowy w Zambrowie skazał nauczyciela na pięć lat pozbawienia wolności. Ponadto zakazał mu wykonywania zawodu w szkołach podstawowych i gimnazjalnych przez lat dziesięć, natomiast na zawsze zakazał mu działalności, związanej z wychowaniem, edukacją i leczeniem małoletnich. Przez pięć lat nie będzie mógł utrzymywać jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzonymi. Wyrok jest nieprawomocny.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę