Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Łabędzie zimą dają sobie radę

Mimo grubej warstwy śniegu i trzaskającego mrozu w wielu miejscach w dolinie Narwi zimują łabędzie. Ptaki te, mimo niesprzyjającej aury, doskonale sobie radzą – mówią przyrodnicy apelując do ludzi aby nie alarmowali od razu jak zobaczą siedzącego na lodzie łabędzia. - Łabędzie siedzą nieruchomo aby oszczędzać energię – mówi Ewa Kudela z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie dodając, że do działającego przy siedzibie Parku Ośrodka Rehabilitacji Ptaków dzwoni wiele osób z prośbą o pomoc rzekomo przymarzniętym łabędziom.

- Najczęściej jednak okazuje się, że przy próbach podchodzenia służb ratowniczych ptaki te odlatują – podaje Kudela. - Apelujemy o rozwagę przy tego typu zgłoszeniach. Należy w miarę możliwości ocenić stan takiego łabędzia: tylko osobniki chore i osłabione mogą być narażone na zamarznięcie lub atak drapieżników.

Zima w Parku nie jest nudna - mówi  Ewa Kudela zapraszając do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie. - Przyroda wokół żyje  swoim rytmem, nie wszystkie zwierzęta śpią i nie musimy daleko odjeżdżać od Łomży, by móc w ciągu dnia podpatrzyć ich zachowania.
Wprawne oczy wypatrzyć mogą żerujące nad brzegiem Narwi wydrze rodziny, spacerujące po lodzie bobry,  stada krzyżówek i gągołów skupionych w dolinie, czy polujące bieliki i myszołowy. Jest to też czas wzmożonej aktywności lisów, których ciemnorude futerka doskonale widoczne są z daleka na śniegu.
- Ośrodek edukacyjny przy siedzibie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie otwiera swe podwoje dla każdego małego i większego przyrodnika oferując wiele atrakcji tj. zabawę w tropicieli, pokaz filmów przyrodniczych, obserwacje terenowe – zaprasza Ewa Kudela. - Zmęczeni wędrówką możemy odpocząć i ogrzać się przy ognisku zorganizowanym w siedzibie Parku, a na koniec pobytu w Drozdowie zwiedzić ekspozycje przyrodnicze.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę