Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża jak Siemiatycze

Główne zdjęcie
Inspektor Andrzej Ryński, podinspektor Adam Petelski, podinsp. Robert Górecki

- Komenda Miejska Policji w Łomży wypada najlepiej w naszym województwie – ocenił pracę łomżyńskich policjantów podinspektor Adam Petelski, zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego policji, podczas odprawy podsumowującej rok 2012. - Mogę pochwalić współpracę łomżyńskich funkcjonariuszy przy organizacji imprez masowych i wzorową skuteczność wydziału ruchu drogowego. Idziecie równo z Siemiatyczami! Ogółem w Łomży i powiecie łomżyńskim popełniono 2 364 czyny karalne z udziałem 1 187 sprawców, w tym było 289 czynów karalnych z udziałem nieletnich, za które odpowiada 117 sprawców.

Podinspektor Adam Petelski
Podinspektor Adam Petelski
Odprawa
Odprawa
Inspektor Andrzej Ryński i podinspektor Adam Petelski
Inspektor Andrzej Ryński i podinspektor Adam Petelski
Inspektor Andrzej Ryński
Inspektor Andrzej Ryński

Nieletni w 2011 r. stanowili ponad 15 procent zatrzymanych, a w ubiegłym roku niecałe 10 procent. Zdaniem zarówno zastępcy komendanta wojewódzkiego, jak i komendanta miejskiego inspektora Andrzeja Ryńskiego, to efekty licznych programów w zakresie prewencji kryminalnej, realizowanych z dziećmi i młodzieżą od przedszkoli po szkoły średnie.
W roku 2012 zmniejszyła się w porównaniu z rokiem 2011 liczba przestępstw – było 1 743, zaś jest 1 600, w tym kryminalnych 1 077; natomiast poprawiły się wskaźniki wykrywalności, które wynoszą ponad 66 procent. Wśród przestępstw kryminalnych wykrywalność jest znacznie niższa – niecałe 58 procent. Najczęstsze były kradzieże – 515 (zatrzymano 64 sprawców), kradzieże z włamaniem – 272 (zatrzymanych 28) i uszkodzenia mienia – 225 (zatrzymanych 24). Większości z nich dopuścili się ludzie, wchodzący w konflikt z prawem wielokrotnie.
- Znaną od wielu lat bolączką w naszej pracy są umorzenia z braku znamion przestępstwa, których w miniony roku było 21 procent – informował podinsp. Robert Górecki z-ca komendanta Policji w Łomży.

Prawie codziennie pijany kierowca siada za kółkiem
Miniony rok był pod każdym względem lepszy na łomżyńskich drogach niż poprzedni. Doszło „tylko” do 81 wypadków, w których zginęło 17 osób, oraz do 1 248 kolizji, w wyniku których zostało rannych 106 osób. Policjanci z wydziału ruchu drogowego ujawnili jednak kilkanaście tysięcy wykroczeń i – jak podkreślił komendant miejski policji w Łomży - „praktycznie nie ma dnia, żeby nie zatrzymano osoby nietrzeźwej za kółkiem”. W minionym roku 312 osobom odebrano prawo jazdy, zaś w tzw. izbie wytrzeźwień wylądowało 790 ludzi, w tym aż 444 pijanych.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę