czwartek, 21 lutego 2019 napisz DONOS@

Łomża jak Siemiatycze

- Komenda Miejska Policji w Łomży wypada najlepiej w naszym województwie – ocenił pracę łomżyńskich policjantów podinspektor Adam Petelski, zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego policji, podczas odprawy podsumowującej rok 2012. - Mogę pochwalić współpracę łomżyńskich funkcjonariuszy przy organizacji imprez masowych i wzorową skuteczność wydziału ruchu drogowego. Idziecie równo z Siemiatyczami! Ogółem w Łomży i powiecie łomżyńskim popełniono 2 364 czyny karalne z udziałem 1 187 sprawców, w tym było 289 czynów karalnych z udziałem nieletnich, za które odpowiada 117 sprawców.

Inspektor Andrzej Ryński, podinspektor Adam Petelski, podinsp. Robert Górecki
Inspektor Andrzej Ryński, podinspektor Adam Petelski, podinsp. Robert Górecki
Podinspektor Adam Petelski
Podinspektor Adam Petelski
Odprawa
Odprawa
Inspektor Andrzej Ryński i podinspektor Adam Petelski
Inspektor Andrzej Ryński i podinspektor Adam Petelski
Inspektor Andrzej Ryński
Inspektor Andrzej Ryński

Nieletni w 2011 r. stanowili ponad 15 procent zatrzymanych, a w ubiegłym roku niecałe 10 procent. Zdaniem zarówno zastępcy komendanta wojewódzkiego, jak i komendanta miejskiego inspektora Andrzeja Ryńskiego, to efekty licznych programów w zakresie prewencji kryminalnej, realizowanych z dziećmi i młodzieżą od przedszkoli po szkoły średnie.
W roku 2012 zmniejszyła się w porównaniu z rokiem 2011 liczba przestępstw – było 1 743, zaś jest 1 600, w tym kryminalnych 1 077; natomiast poprawiły się wskaźniki wykrywalności, które wynoszą ponad 66 procent. Wśród przestępstw kryminalnych wykrywalność jest znacznie niższa – niecałe 58 procent. Najczęstsze były kradzieże – 515 (zatrzymano 64 sprawców), kradzieże z włamaniem – 272 (zatrzymanych 28) i uszkodzenia mienia – 225 (zatrzymanych 24). Większości z nich dopuścili się ludzie, wchodzący w konflikt z prawem wielokrotnie.
- Znaną od wielu lat bolączką w naszej pracy są umorzenia z braku znamion przestępstwa, których w miniony roku było 21 procent – informował podinsp. Robert Górecki z-ca komendanta Policji w Łomży.

Prawie codziennie pijany kierowca siada za kółkiem
Miniony rok był pod każdym względem lepszy na łomżyńskich drogach niż poprzedni. Doszło „tylko” do 81 wypadków, w których zginęło 17 osób, oraz do 1 248 kolizji, w wyniku których zostało rannych 106 osób. Policjanci z wydziału ruchu drogowego ujawnili jednak kilkanaście tysięcy wykroczeń i – jak podkreślił komendant miejski policji w Łomży - „praktycznie nie ma dnia, żeby nie zatrzymano osoby nietrzeźwej za kółkiem”. W minionym roku 312 osobom odebrano prawo jazdy, zaś w tzw. izbie wytrzeźwień wylądowało 790 ludzi, w tym aż 444 pijanych.

Mirosław R. Derewońko

190118031117.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę