Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Długi szpitala sprzedane

Szpital Wojewódzki w Łomży został niespodziewanie poinformowany pisemnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, że wszelkie należności z tytułu opłat za dostawę wody i odprowadzanie ścieków należy kierować już nie na konto spółki, tylko do firmy windykacyjnej z Sosnowca. Okazało się, że Przedsiębiorstwo bez uprzedzenia sprzedało długi szpitala jednej ze śląskich firm windykacyjnych. Zastępca dyrektora szpitala Jan Bajno zapewnia, że wcześniej spółka łomżyńska nie informowała o możliwości wprowadzenia takiego rozwiązania. Członkowie kierownictwa szpitala, a także przewodniczący rady społecznej szpitala Sławomir Zgrzywa uważają, że jest to skandal, bo inaczej określić nie można sytuacji, gdy miejska firma bez żadnych negocjacji i konsultacji dopuszcza się działań szkodzących także mieszkańcom.


Prezydent Jerzy Brzeziński nic nie wiedział o działaniach podległej sobie firmy wodociągowej, choć rozumie, że dba ona o własny interes. Tymczasem Gilbert Okulicz-Kozaryn, wiceprezes MPWiK kłamstwem określa informacje o braku negocjacji ze szpitalem. Jego zdaniem dług szpitala systematycznie narasta, bo jeśli na początku ubiegłego roku należności sięgały 165 tysięcy złotych, to już w grudniu zadłużenie zwiększyło się prawie o 100 tysięcy. Przypomnijmy, że kilka dni podobna sytuacja miała miejsce w Kolnie, gdzie tamtejsza spółka skarbu miasta sprzedała długi szpitala jednej z firm windykacyjnych, a komornik zajął już część jego finansów.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę