Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Szansa na pracę dla długotrwale bezrobotnych

- Centrum Integracji Społecznej to jedna z najskuteczniejszych form aktywizacji osób szczególnie defaworyzowanych w życiu społecznym i na rynku pracy – twierdzi Krzysztof Kozicki, kierownik merytoryczny projektu CIS Nowe Otwarcie, jaki przez dwa lata będzie realizowany w Łomży i powiecie łomżyńskim. Na działalność CIS, gdzie szkolić się będą w 2013 i 2014 roku przyszłe krawcowe, robotnicy budowlani i gospodarczy, Urząd Miejski w Łomży udostępnił dawne warsztaty Zespołu Szkół Drzewnych przy ul. Sikorskiego. Inauguracja CIS już w poniedziałek.

„Osoby szczególnie defaworyzowane w życiu społecznym i na rynku pracy” to obszerne określenie, pod którym kryją się ludzie z różnych grup, m.in., osoby długotrwale bezrobotne, uzależnione od nałogów i z niepełnosprawnością psychiczną po terapii albo które odbyły karę pozbawienia wolności. Dla nich powrót na rynek pracy jest szczególnie trudny i z myślą o nich właśnie powstał CIS Nowe Otwarcie.
- Do każdej pracowni będzie przyjętych po pięć osób, które pogłębią wiedzę oraz zdobędą umiejętności i nowe kwalifikacje – opisuje Krzysztof Kozicki. - Powstaną na razie trzy pracownie, szkolące krawcowe, robotników budowlanych i robotników gospodarczych z elementami pielęgnacji zieleni. Zajęcia będą odbywały się pięć dni w tygodniu po przynajmniej sześć godzin. CIS będzie mógł świadczyć odpłatnie usługi z tego zakresu. W pierwszym roku skorzysta z tych zajęć co najmniej 15 osób, podobnie jak w drugim. Jeśli któraś z nich znajdzie pracę, na jej miejsce przyjmiemy kolejną z listy oczekujących. 
CIS Nowe Otwarcie to nowatorska inicjatywa, w której działalność zaangażowały się, m.in., MOPS, starostwo powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Łomży.
- Oprócz wsparcia doradcy zawodowego, psychologa i pracownika socjalnego,  uczestnicy CIS zawierają umowę o zatrudnieniu socjalnym z wynagrodzeniem w wysokości zasiłku dla bezrobotnych – kontynuuje kierownik projektu. - Absolwenci CIS będą mogli skorzystać z zatrudnienia wspieranego, jeśli znajda się chcący ich zatrudnić pracodawcy. I tak jak kilka lat wcześniej promowałem spółdzielnie socjalne, których powstało u nas już dziewięć, tak teraz będę wspierał powstawanie CIS, najlepiej w każdej gminie powiatu łomżyńskiego.
Dwuletni projekt CIS Nowe Otwarcie w Łomży łącznie będzie kosztował ok. miliona złotych, pochodzącego z unijnego programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Mirosław R. Derewońko

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę