Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ferie zimowe - ciekawie, kulturalnie i na sportowo

Główne zdjęcie
Stok Rybno

Zaczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Na szczęście, w tym roku dorośli zadają kłam znanemu powiedzeniu, że milusińscy muszą nudzić się w domu przed telewizorem czy komputerem. Nie muszą, bo wystarczy, że wybiorą którąś z dziesiątek propozycji, jakie przygotowały: dom kultury, biblioteka, teatr, ośrodki sportu, a nawet... hufiec pracy!

Miejski Dom Kultury DŚT kontynuuje swoją firmową akcję „Szukamy talentów”. W pierwszym tygodniu ferii to otwarte zajęcia bezpłatne z tańca młodzieżowego: hip hop i new style pod kierunkiem Ady Rajkowskiej w godz. 11. – 12. oraz breakdance pod wodzą Marka Kisiela w tychże godzinach. Zajęcia wokalne poprowadzi Magda Sinoff od poniedziałku do piątku w godzinach 11. - 13. W tajniki teatru codziennie od 9. do 11. wprowadzać będzie Joanna Klama adeptów sceny w wieku od 9 do 14 lat. Przemysław Starachowski z zespołu Bateriada poprowadzi warsztaty perkusyjne, czyli codzienne zajęcia w godz. 9. - 16. (tu wyjątkowo odpłatność 50 zł). Zakończą się one koncertem finałowym w piątek o godz. 18. w klubie PopArt. Natomiast cykl „Szukamy talentów” będzie także mieć „odnalezione” podsumowanie, tyle że w następny czwartek, 31.stycznia, o godz. 14. i 17. aż dwoma koncertami w PopArcie. Bernard Karwowski nauczy chętnych, jak śpiewać przeboje, podczas zajęć od 28. do 31. stycznia w godz. 10. - 12. W tym samym dokładnie czasie na własne konsultacje kompozytorskie zaprasza Lila Horoszko do MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Z kolei Zbigniew Ciborowski przedstawi cykl filmów o fotografii 23., 24., 25., 30. i 31. stycznia w godz. 11. - 13. w Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku. Anna Bureś przygotowała zajęcia plastyczne od 29. stycznia do 1. lutego w godz. 9. -11. w pracowni przy Dmowskiego 2 c. I to już wystarczy, żeby się nie nudzić, a jest więcej!

Krasnoludki, krasnale i krasnoludy zagoszczą w oddziale dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja 6A w dni powszednie ferii w godz. 11. - 14. Będą zachęcały maluchy do quizów literackich, zabaw, gier i konkursów, wspólnego przygotowaniu sztuki scenicznej oraz wyjścia do muzeum, kina lub teatru lakowego. 

A w Teatrze Lalki i Aktora przy pl. Niepodległości 14 dokładnie w samo południe co i rusz to rozbawi, to wzruszy nowy spektakl. W pierwszym tygodniu ferii w czwartek i piątek - „Pinokio”, w sobotę i niedzielę - „Kominiarczyk”. W następny wtorek i środę - „Kopciuszek”, zaś w czwartek i piątek - „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Po każdym spektaklu artyści będą czytali fragmenty ulubionych bajek i baśni dla dzieci. 

Ferie z MOSiR-em, na które zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, będą odbywać się od 21. stycznia do 2. lutego. Codziennie, oprócz weekendów, na dwóch pływalniach i lodowisku Biały Orlik, przygotowano mnóstwo rozmaitych atrakcji.
- Pływalnia Miejska nr 2 przy ul. Wyszyńskiego 15  zaprasza na zajęcia „Aktywnie i kreatywnie w strefie H2O”, gdzie od godz. 10. do 12. prowadzone będą gry i zabawy w wodzie – zachęca Łukasz Czech z ratusza. - Natomiast w godzinach 12.30  - 14. w strefie suchej, czyli w sali na pierwszym piętrze, odbywać się będą warsztaty kreatywne z plastyki. Zapisy na ferie cały czas trwają w recepcji pływalni. Atrakcje w wodzie oferuje również Pływalnia Miejska nr 1 przy ul. Niemcewicza 17 A, gdzie codziennie od 13. do 15. uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach i zabawach w wodzie. Zapisy w recepcji pływalni. Ferie z MOSiR-em to także wciągająca zabawa na lodowisku Biały Orlik przy ul. Katyńskiej 3 (zapisy w recepcji), gdzie od godziny 9. do 10.30 instruktorzy MOSiR nauczą chętnych jazdy na łyżwach, pokonywania toru przeszkód i gry w hokeja. Będzie zdrowo i wesoło. Komu łyżew za mało, może wybrać się z rodziną na narty do Rybna (rybno.pl).

- Zapraszam wszystkich nastolatków od 13 do 18 lat na śnieżne wakacje – mówi Grażyna Dembek, komendantka Środowiskowego Hufca Pracy w Łomży. - Program różnorodnych zajęć odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii od 21. do 25. stycznia  między godzinami 10. a 16. w Środowiskowym Hufcu Pracy w budynku starostwa powiatowego przy Szosie Zambrowskiej 1/27. Czekamy na Was!
Wszyscy uczestnicy będą mogli własnoręcznie zrobić na walentynki kartkę ukochanej osobie, ulepić maskotkę z masy solnej i ozdobić przedmiot metodą decoupage. Czekają na nich turnieje: tenisa stołowego, piłki nożnej oraz Dart’s. Wyjdą także razem do kina i do kręgielni w Labiryncie.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę