Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Do trzech razy sztuka?

Główne zdjęcie
Dworzec PKS w Łomży

Już po raz trzeci w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej miasto Łomża opublikowało ogłoszenie, że poszukuje prywatnego partnera z kasą, który zaprojektowałby i sfinansował budowę Miejskiego Centrum Handlowo- Komunikacyjnego w miejscu obecnego dworca PKS. Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem miasto przekaże pod inwestycję ziemię przy ul. Sikorskiego i Al. Legionów i w wybudowanym dwu, a nawet trzykondygnacyjnym budynku wynajmie odpłatnie 1300m2 powierzchni dla urzędników ratusza. Część komunikacyjna (kasa, poczekalnia i pomieszczenia asocjalne) miałaby tylko 500m2, a reszta - ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych, albo i jeszcze więcej - mogłoby być pod usługi, gastronomię czy sklepy i przez co najmniej 30 lat inwestor mógłby czerpać zyski z ich wynajmu.

Aby wejść w układ z Łomżą, na podstawie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, nie trzeba być specjalnie bogatym. Chętni do współpracy biznesmeni muszą wykazać się że posiadają środki finansowe i/lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej dwóch milionów złotych i za ostatnie trzy lata – jeśli tak długo działają - osiągnęli średni roczny przychód w każdym roku w wysokości nie mniejszej niż dwa miliony złotych. 

Dodajmy, że koszt całego przedsięwzięcia związanego z budową Miejskiego Centrum Handlowo- Komunikacyjnego w Łomży urzędnicy szacują na od 45 do 80 mln zł netto. Ratusz na zainteresowanych ofertą biznesmenów czeka do 18 marca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę