Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Wniosek o dłuższy areszt dla kobiety z Hipolitowa

Prokuratura Okręgowa w Łomży wystąpiła w poniedziałek (14.01) do sądu o przedłużenie aresztu 42-latki z Hipolitowa, podejrzanej o zabójstwo kilkorga swoich dzieci. Samo śledztwo zostało przedłużone o kolejne trzy miesiące. Poinformował o tym prokurator Janusz Sobieski, naczelnik wydziału śledczego łomżyńskiej prokuratury.

Śledztwo prowadzone jest od końca października. Prokuratura wciąż czeka na wyniki badań szczątków czwórki dzieci, które udało się odnaleźć na posesji, gdzie mieszkała kobieta. Będzie to tzw. opinia sądowo-lekarska, obejmująca także badania DNA. Według wiedzy śledczych, w latach 1998-2012 kobieta urodziła ośmioro dzieci, z których wiadomo, że dwójka żyje (mają 7 i 10 lat, są obecnie w rodzinie zastępczej). Co do pozostałej szóstki dzieci (dwóch dziewczynek i czterech chłopców) to wiadomo, iż pięcioro z nich nie żyje. Dlatego postawione jej zarzuty dotyczą pięciu zabójstw nowonarodzonych dzieci. Dotychczas odnaleziono jednak szczątki tylko czworga z nich. W listopadzie w stawie przeciwpożarowym niedaleko domu kobiety poszukiwano zwłok piątego dziecka. Bezskutecznie. Prokuratorzy wciąż też badają, co stało się z szóstym dzieckiem kobiety. Prokurator Sobieski dodał, że wniosek o przedłużenie aresztu wynika z faktu, że podejrzanej grozi surowa kara (nawet dożywocie) oraz że do wykonania jest jeszcze szereg czynności, w tym badania psychiatryczne i psychologiczne. Śledztwo ma charakter wielowątkowy, bo badana jest także kwestia właściwego nadzoru nad tą rodziną przez różne instytucje opieki czy pomocy społecznej. Rodzina była bowiem objęta pomocą i kontrolą socjalną, a także nadzorem kuratora sądowego. Nikt jednak nie zauważył kolejnych ciąż i faktu, że w rodzinie nie przybywa dzieci. Dopiero w czerwcu 2012 roku pracownik socjalny przekazał policji notatkę o możliwości popełnienia przestępstwa. Po kilku miesiącach badania sprawy, kobieta została zatrzymana i aresztowana.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę