Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

W Zbójnej już gotowi na 21. finał WOŚP

Główne zdjęcie
Przedfinałowe przygotowania WOŚP w Zbójnej (fot. KMP Łomża)

O organizacji i podstawowych zasadach bezpieczeństwa o jakich należy pamiętać w czasie zbiórki pieniędzy, mówią łomżyńscy policjanci wolontariuszom, którzy w najbliższą będą kwestować z puszkami Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W piątek przed południem przedorkiestrowe szkolenie odbyło się w Zbójnej, wieczorem odbędzie się w Łomży. W obu przypadkach dotyczy przede wszystkim młodych ludzi, a policjanci radzą im jak unikać zagrożeń w trakcie kwesty.

W szkoleniu w Zbójnej uczestniczyło około stu osób. To oni w niedzielę wyjdą z puszkami WOŚP-u i będą prosić mieszkańców tej kurpiowskiej miejscowości o datki na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, oraz wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych w całej Polsce. Taki jest właśnie cel tegorocznego, już 21. Finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- Mundurowi szkolili młodych ludzi przekazując wolontariuszom praktyczne rady dotyczące unikania zagrożeń w trakcie kwesty – podaje podinsp. Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży. - Policjanci mówili między innymi o omijaniu bram, okolic lokali z alkoholem czy też nieoświetlonych części miasta. Radzili, by kwestująca młodzież organizowała się w kilkuosobowe grupy, które powinny chodzić głównie w centrum miasta i najlepiej w asyście osoby dorosłej. 
Policjanci zwracali też uwagę na konieczność stałego kontaktu kwestujących z osobą odpowiedzialną za organizację akcji. 

Oto program Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanej przez GOK w Zbójnej

od godz 16.00 na koncert Zespołu „INSIDE”
16.30 - aukcja
18.00 - koncert/zabawa z Zespołem „ITEX” wstęp wolny dla wolontariuszy
20.00 - „światełko do nieba” pokaz zapewniony przez Sebastiana Karpińskiego
cd. zabawy
22.00 - zakończenie


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę