Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

ŁKS rozpoczął przygotowania do piłkarskiej wiosny

Po ponad miesięcznych urlopach, piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 wznowili treningi. We wtorek na pierwszych zajęciach, które odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Zjazd, wzięło udział zaledwie 15 zawodników. W zespole prowadzonym przez duet trenerski Mariusz Bekas - Marcin Mroczkowski szykują się spore zmiany personalne, i nie można oczekiwać, że po nich drużyna wyjdzie wzmocniona.

Wiosną na pewno w biało-czerwonych barwach nie zagra najlepszy strzelec ŁKS-u w pierwszej rudzie, Marcin Truszkowski. Mający za sobą występy w Ekstraklasie zawodnik zdecydował się na przenosiny do II-ligowej Siarki Tarnobrzeg. Niemal pewne jest, że nowego pracodawcę znajdzie również lewy obrońca, Bartosz Sulkowski.
- Bartek szuka szczęścia gdzieś w Polsce, ale nie dał nam informacji w jakim klubie będzie trenował - mówi trener Bekas. 
Cały czas nad pozostaniem w Łomży zastanawiają się Jakub Ambrożewicz, Tomasz Bernatowicz, Rafał Rakowiecki i Łukasz Grzybowski. Według szkoleniowca, do końca tego tygodnia wszyscy mają się określić co do swojej przyszłości. Nie wykluczone, że na testy do klubów z wyższych lig wyjadą Robert Cychol i Adrian Mleczek. Ten drugi już dostał zaproszenie na treningi z pierwszoligową Cracovią Kraków. 

Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać z piłkarzy drużyny juniorów starszych.
- Na spotkaniu z zawodnikami i ich rodzicami usłyszeliśmy, że ci drudzy nie chcą, żeby ich dzieci trenowały i grały w drużynie seniorów. Jako trenerzy uważamy, że niektórzy z nich mają już takie umiejętności, które pozwoliłyby im poradzić sobie w pierwszym zespole. Jednak jeśli ktoś podjął taką decyzję to my ją uszanujemy - zaznacza Bekas. 
Pozostali zawodnicy, którzy byli w kadrze w rudzie jesiennej, rozpoczęli przygotowania. Jedyną „nową” twarzą na pierwszych zajęciach był Tomasz Staniórski, który na razie będzie trenował z zespołem.
- Jeśli fundusze nam pozwolą, to będziemy chcieli sprowadzić jeszcze 1-2 doświadczonych piłkarzy, którzy podnieśliby jakość naszego zespołu - podkreśla Bekas. 

Łomżanie do rundy rewanżowej przygotowywać się będą tylko na własnych obiektach.
- Trenujemy od wtorku do piątku na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a dodatkowo w środy i piątki po zajęciach z piłkami, jedziemy do Piątnicy, by tam ćwiczyć na siłowni - tłumaczy opiekun ŁKS-u - Nie przewiduję żadnego zgrupowania, bo mamy tak dobre warunki do treningu w Łomży, że wyjazd nie ma sensu. 

Oprócz żmudnych ćwiczeń, nasi zawodnicy rozegrają również serię meczów kontrolnych. Pierwszy z nich odbędzie się już 19 stycznia. wtedy to ełkaesiacy zmierzą się w Łomży z IV-ligową Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Szczegółowy plan sparingów wygląda następująco: 
19 stycznia - Ostrovia Ostrów Mazowiecka (dom) - godz. 12:00 
26 stycznia - Legionovia Legionowo (wyjazd) - godz. 12:00 
2 lutego - Wigry Suwałki - miejsce i godzina spotkania do ustalenia 
6 lutego - Elana Toruń (dom) - końcowe ustalenia w trakcie rozmów 
9 lutego - rywal do ustalenia (dom) - godz. 14:00 
13 lutego - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (wyjazd) - godz. 18:00 
16 lutego - do ustalenia 
23 lutego - Młoda Ekstraklasa Jagiellonia Białystok (dom) - godz. 15:00 

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę