Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Ślisko na drogach. Wypadek w Kramkowie

W Kramkowie pod Wizną bus wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Padający śnieg znowu popsuł warunki jazdy. Praktycznie na wszystkich ulicach w mieście, drogach jest ślisko. O poranku doszło do dwóch kolizji. Na drodze Lutostań – Gać doszło do stłuczki volkswagena i seata, po czym oba samochody wpadły do rowu. W Łomży, na Alei Legionów, „puknęły” się BMW i toyota. Na szczęście w obu tych przypadkach skończyło się jedynie na połamanych plastikach i pogiętych blachach samochodów.

Do wypadku w Kramkowie doszło około godziny 11.00. Jak podaje podinsp. Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży jadący drogą nr 64 Jeżewo – Łomża bus marki renault master wpadł w poślizg, zjechał z drogi i z dużą siłą uderzył w przydrożne drzewo. Trzy osoby podróżujące samochodem zostały zabrane przez pogotowie do szpitala. Na miejsce wypadku wezwano także straż pożarną. Na razie nie wiadomo ani w jakim stanie są osoby ranne, ani co było przyczyną wypadku. Na miejscu pracują jeszcze policjanci. 

Synoptycy ostrzegają, że trudne warunki na drogach będą utrzymywały się przez cały dzień. Spodziewane są dziś bowiem opady śniegu, ale także deszczu ze śniegiem, aa nawet marznącego deszczu powodującego gołoledź. 
- Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, a także lekkomyślność kierowców to ciągle główne przyczyny zdarzeń drogowych – podają policjanci. - Pamiętajmy, że zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Jeśli na drodze umieszczony jest znak ograniczenia prędkości do 50 km/h wielu kierowców uważa, że jest to prędkość bezpieczna. Nic bardziej mylnego. Czasem nawet taka prędkość może doprowadzić do wypadku. Musimy, więc dostosować prędkość jazdy przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Łomżyńscy policjanci, apelują także do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza z lewej strony jezdni. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę