Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Lepienie dziur i łatanie łat na Wojska Polskiego

Główne zdjęcie
Łomża, skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Nowogrodzkiej

Bywają takie dni, że nie potrzeba archeologów, aby odkryć prawdziwą historię. Niestety, historię kamiennego traktu „carskiego” odsłoniły ostatnio TIR-y na Wojska Polskiego. Przy skrzyżowaniu z Nowogrodzką pojawiła się bardzo duża dziura w asfalcie, w której widać świetnie zachowany, zapewne wiekowy, kamienny bruk. Tymczasem pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży wykorzystali pierwsze trzy suche i cieplejsze dni stycznia, aby znów łatać połatane ulice miasta...

Łomża, skrzyżowanie  ul. Wojska Polskiego i ul. Nowogrodzkiej
Łomża, skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Nowogrodzkiej

- Remonty zimowe dróg to ciut za dużo powiedziane – zastrzega dyrektor MPGKiM Arkadiusz Kułaga. - Minęły trzy dni i na razie kończymy „remonty zimowe”, gdyż w prognozie numerycznej między godziną drugą a trzecią w nocy ze środy na czwartek zacznie padać śnieg, a do godziny szesnastej będzie padał śnieg z deszczem, w piątek także nie lepiej... Tak będziemy działać w każdym pogodowym okienku tej zimy, gdy temperatura jest dodatnia lub niewiele ujemna. Działają dwie recyklarki i ciągniki, do obsługi których łącznie pracuje szesnaście osób z nadzorem. Nie ewidencjonujemy nawet, że tu pół, a tam półtora metra kwadratowego zalepiliśmy.
I jak co roku, doroczna akcja łatania rozjeżdżanej przez tiry ulicy Wojska Polskiego budzi zainteresowanie kierowców i pieszych łomżyniaków oraz nierzadko złośliwe komentarze na temat sensu ekonomicznego i jakości pracy łomżyńskich drogowców.
- Tak, wszyscy mamy świadomość, że łatanie dziur zimą nie może być skuteczne – odpowiada dyrektor Kułaga. - Jednak łatamy, żeby kierowcom dać elementarne poczucie bezpieczeństwa, że nie urwą koła czy podwozia. To łatanie, a nie remont. Żadna firma nie układa nawierzchni asfaltowej zimą, bo nie da gwarancji trwałości.
Zdaniem dyr. Arkadiusza Kułagi, ulica Wojska Polskiego do czasu przeprowadzenia remontu generalnego nawierzchni i podbudowy stale „będzie obszarem naszego zainteresowania”. Tym samym, nie wyklucza łatania dziur niby już załatanych.
A na kosztowny remont generalny Wojska Polskiego, leżącej w ciągu drogi krajowej E61, ani w najbliższym, ani w trochę dalszym czasie nie zanosi się...

Mirosław R. Derewonko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę