Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Miasto ma już kasę na „Domek Pastora”

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży i Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego

Blisko 3,5 mln zł ma kosztować remont zabytkowego Domku Pastora przy Krzywym Kole w Łomży. Prezydent Mieczysław Czerniawski i Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego podpisali umowę o dofinansowaniu remontu dotacją ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. - To 55 projekt z Łomży – samorządu, instytucji i prywatnych przedsiębiorców, który będzie dofinansowywany z tego programu – mówił Jacek Piorunek. - Łączna wartość tych projektów to 280 mln zł, a dofinansowania 160 mln zł.

Mirosława Kluczek, Mieczysław Czerniawski, Jacek Piorunek i Grażyna Kołodziejska
Mirosława Kluczek, Mieczysław Czerniawski, Jacek Piorunek i Grażyna Kołodziejska

- Cieszę się, że chcąc ochronić ten budynek nie musiałem wystawiać go na sprzedaż w przetargu nieograniczonym – mówił prezydent Mieczysław Czerniawski, dziękując Piorunkowi za jego zaangażowanie w pozyskanie środków unijnych na remont zabytkowego budynku. 
Całościowe koszty renowacji dawnej plebanii kościoła ewangelicko-augsburskiego przy ul. Krzywe Koło 1 szacowane są na blisko 3,5 mln zł, a dotacja przyznana przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku sięga niemal równych 3 mln zł. Prezydent Czerniawski podkreślał, że remont Domku Pastora wkomponowuje się w całościową wizję „ładu i porządku” w tej części Łomży. Do tych działań zaliczył także bulwary, rewitalizację Starego Rynku i remont „kamiennych schodków” na co już zlecono dokumentację.
- Chcemy aby turyści choć na jeden dzień mogli zatrzymać się w Łomży – mówił prezydent Czerniawski.
W wyremontowanym Domku Pastora ma powstać centrum aktywności turystycznej i kulturalnej. Prace remontowe obejmą m.in.: renowację dachu, remont elewacji i prace wokół budynku, montaż windy i podjazdu dla osób niepełnosprawnych, wymianę wszelkich instalacji. Wewnątrz ma zostać urządzona m.in. sala konferencyjna, oraz wygospodarowane sześć miejsc noclegowych. 
- Widzę tam także możliwość siedzib dla organizacji pozarządowych, ale ostateczne decyzje w tej mierze jeszcze nie zapadły – dodawał prezydent Łomży. 
Wszelkie prace remontowe przy Domku Pastora mają być ukończone w ciągu dwóch lat.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę