sobota, 20 października 2018 napisz DONOS@

Jedynka pokazała charakter

Od zwycięstwa rozpoczęły nowy rok siatkarki AZS-u UKS Jedynka PWSIP Łomża. W 11. kolejce II ligi nasze zawodniczki pokonały na wyjeździe AZS UMCS Lublin 3:2 rewanżując się tym samym rywalkom za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek. Dzięki niemu mają już tylko dwa punkty straty do zajmującej czwartą lokatę Perły Złotokłos.

Podopieczne trenera Mirosława Skawskiego przystąpiły rozegranego w minioną sobotę spotkania bardzo skoncentrowane. Na początku pierwszego seta wychodziło im praktycznie wszystko i już po kilku chwilach niespodziewanie prowadziły 8:1. Od tego momentu nieco lepiej zaczęły grać gospodynie i mozolnie odrabiały straty. Jednak do wyrównania zabrakło im czasu i tę część gry wygrały łomżanki 25 do 22.
Po udanym rozpoczęciu w szeregi Jedynki wkradło się małe rozprężenie, co niestety przełożyło się na nieco słabszą dyspozycję w drugiej odsłonie. Ten fakt skrzętnie wykorzystały rywalki i po kilkunastu minutach zwyciężyły do 22.
Na trzecią partię nasze zawodniczki ponownie mocno się skoncentrowały i na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki znakomitej grze całego zespołu prowadzonego przez najlepiej punktującą w tym meczu Renatę Białą łomżanki pewnie wygrały 25:17 i były już tylko o krok zdobycia kompletu punktów.
W czwartym secie obie drużyny walczyły zaciekle punkt za punkt aż do stanu po 18. Wtedy to drugi sędzia dwukrotnie dopatrzył się błędu ustawienia w drużynie z Łomży. Według relacji trenera Skawskiego nie miały one miejsca - Dzięki decyzjom arbitrów rywalki zdobyły "za darmo" dwa punkty, ale nie to było w tej sytuacji najistotniejsze. Moje zawodniczki zupełnie się całą sytuacją zdekoncentrowały i praktycznie bez walki oddały tę partię - podkreśla doświadczony szkoleniowiec.
Na szczęście łomżanki bardzo szybko otrząsnęły się i w decydującym, piątym secie, pokazały charakter wygrywając 15 do 13 i w całym spotkaniu 3:2.
- Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa i zdobytych punktów. Jednak jeszcze bardziej raduje mnie postawa zespołu na boisku. Dziewczyny grają coraz lepiej, bardziej odpowiedzialnie, są waleczne i podobnie jak w kilku ostatnich meczach, stanowią drużynę - mówi Skawski.
Kolejnym rywalem Jedynki będzie zajmująca trzecie miejsce drużyna warszawskiej Politechniki. Faworytem meczu, który odbędzie się w sobotę, 12 stycznia o godz. 16.00 w hali im. Olimpijczyków Polskich będą niewątpliwie siatkarki ze stolicy, ale trener Skawski jest przed tym spotkaniem optymistą - Myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć z warszawiankami o punkty. Już w pierwszym meczu z tym zespołem wypadliśmy bardzo dobrze. W ogóle z dobrymi drużynami gramy lepszą siatkówkę i uważam, że teraz także zaprezentujemy się pozytywnie - zapowiada opiekun Jedynki.