Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Warunkowy areszt za sylwestrowy wypadek

Główne zdjęcie
Pijany kierowca tego samochodu był sprawcą wypadku, który wydarzył się w sylwestrową noc w Rakowie Boginiach pod Drozdowem

Grzegorz W., 31-letni mieszkaniec Łomży, który jadąc pijany potrącił dwie 18-latki w Rakowie Boginiach trafił do tymczasowego aresztu. Decyzję taką podjął Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek prokuratury. - Wniosek o taki środek zapobiegawczy motywowany jest przede wszystkim surową karą grożącą mężczyźnie i dużą szkodliwość społeczną czynu – mówi Małgorzata Kosiorek-Soboń zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży. Jak dodaje prokurator wydane przez sąd postanowienie o areszcie jest warunkowe. Mężczyzna będzie mógł wyjść na wolność po wpłaceniu 30 tys zł poręczenia.

Przypomnijmy tragiczny wypadek wydarzył się  w sylwestrową noc około godziny 4 w Rakowie Boginie pod Piątnicą. Dwie osiemnastolatki poboczem drogi wracały z sylwestrowej zabawy. Kierowany przez pijanego mężczyznę opel kadet nadjechał od strony Drozdowa. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w dwie idące nim młode kobiety. W wyniku potrącenia 18-latki doznały poważnych obrażeń i trafiły do szpitala. Jedna z nich była nieprzytomna i w stanie ciężkim trafiła na oddziale intensywnej terapii. Najprawdopodobniej w dalszym ciągu jest w śpiączce. Druga z dziewczyn miała m.in. otwarte złamanie podudzia i złamany obojczyk.  Po badaniu alkomatem kierowcy wyszło, że 31-latek miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Prokuratura postawiła mu dwa zarzutu – jazdy pod wpływem alkoholu i spowodowania wypadku drogowego. 

Zgodnie z Kodeksem Karnym za spowodowanie nieumyślnie wypadku którego następstwem jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu – jeśli sprawca był pod wpływem alkoholu - grozi kara od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę