Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Stopa bezrobocia w Łomży znacząco podskoczyła na koniec roku

Ponad sześć i pół tysiąca osób, w tym niemal równe cztery tysiące mieszkańców Łomży, było zarejestrowanych jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży na koniec 2012 roku. Stopa bezrobocia w mieście wyniosła 17,1% i jest o niemal jeden procent wyższa niż na koniec listopada. Bezrobotnych jest więcej niż przed miesiącem, ale także o ponad ćwierć tysiąca więcej niż przed rokiem. Bezrobocie nam wzrosło mimo wydania przez urząd w ciągu roku ponad 10 mln złotych na jego zwalczanie.

Jak podaje Hanna Huszcza w łomżyńskim PUP na koniec grudnia 2012 roku zarejestrowanych było 6531 osób, czyli o 255 więcej niż na koniec 2011 roku i o 238 osób więcej niż w listopadzie 2012 roku. Tylko w ciągu grudnia w urzędzie zarejestrowało się 638 nowych bezrobotnych. 

Bezrobocie jeszcze wzrośnie
Wraz z nowym rokiem w łomżyńskim urzędzie rejestruje się więcej bezrobotnych. Hanna Huszcza tłumaczy, że to efekt wygasania wraz z końcem roku umów czasowych, a także powrotem bezrobotnych z tzw. aktywnych form zwalczania bezrobocia czyli finansowanych przez urząd robót publicznych, prac interwencyjnych czy m.in. staży. 
W ubiegłym roku urząd w sumie na łagodzenie skutków bezrobocia w mieście i na terenie powiatu łomżyńskiego wydał ponad 10 mln zł. Na ten rok przyznanych na ten cel ma niespełna 9,5 mln zł, ale być może uda się tę pulę środków powiększyć.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę