Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 grudnia 2021 napisz DONOS@

Stopa bezrobocia w Łomży znacząco podskoczyła na koniec roku

Ponad sześć i pół tysiąca osób, w tym niemal równe cztery tysiące mieszkańców Łomży, było zarejestrowanych jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży na koniec 2012 roku. Stopa bezrobocia w mieście wyniosła 17,1% i jest o niemal jeden procent wyższa niż na koniec listopada. Bezrobotnych jest więcej niż przed miesiącem, ale także o ponad ćwierć tysiąca więcej niż przed rokiem. Bezrobocie nam wzrosło mimo wydania przez urząd w ciągu roku ponad 10 mln złotych na jego zwalczanie.

Jak podaje Hanna Huszcza w łomżyńskim PUP na koniec grudnia 2012 roku zarejestrowanych było 6531 osób, czyli o 255 więcej niż na koniec 2011 roku i o 238 osób więcej niż w listopadzie 2012 roku. Tylko w ciągu grudnia w urzędzie zarejestrowało się 638 nowych bezrobotnych. 

Bezrobocie jeszcze wzrośnie
Wraz z nowym rokiem w łomżyńskim urzędzie rejestruje się więcej bezrobotnych. Hanna Huszcza tłumaczy, że to efekt wygasania wraz z końcem roku umów czasowych, a także powrotem bezrobotnych z tzw. aktywnych form zwalczania bezrobocia czyli finansowanych przez urząd robót publicznych, prac interwencyjnych czy m.in. staży. 
W ubiegłym roku urząd w sumie na łagodzenie skutków bezrobocia w mieście i na terenie powiatu łomżyńskiego wydał ponad 10 mln zł. Na ten rok przyznanych na ten cel ma niespełna 9,5 mln zł, ale być może uda się tę pulę środków powiększyć.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę