Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomżanie na podium

W dwóch biegach sylwestrowych z sukcesem startowali zawodnicy klubu KS Łomżanie. W Grajewie wywalczyli drugie i trzecie miejsce, w Białymstoku trzecie. Charakterystyczną cechą takich biegów są dziwaczne stroje, w które przyodziewają się biegacze.

Sylwestrowy  w Parku Miejskim w  Grajewie rozegrano po raz siódmy. Pomimo niesprzyjającej aury na starcie stanęła spora grupka miłośników biegania. Ślisko, błoto i liczne zakręty trasy nie przeszkadzały w zażartej walce o jak najlepsze lokaty. 
Pierwsze na starcie stanęły dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami którzy stanowili wsparcie dla swoich pociech. Następnie bardziej żywiołowe  biegi dzieci szkół podstawowych, gimnazjum. W biegu szkół podstawowych na dystansie 500 metrów  klas V-VI na drugim miejscu bieg ukończyła Weronika Grygo (SP 9 Łomża) 
Na końcu ruszył najbardziej wyczekiwany przez wszystkich bieg otwarty na dystansie 3 km. Od razu utworzyła się sześcioosobowa grupka która nadawała tempo biegu. W połowie dystansu mocno przyspieszył późniejszy zwycięzca Damian Roszko a za nim podążali dwaj łomżanie Andrzej Godlewski i Paweł Grygo. Na ostatnim okrążeniu jeszcze  przyspieszyli bo o miejsce na podium walczył również  młody zawodnik z Podlasia Białystok.
Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Damian Roszko (Podlasie Białystok)  drugi był Paweł Grygo (KS Łomżanie), trzeci Andrzej Godlewski (KS Łomżanie), a czwarty linię mety minął Krzysztof Zabielski (Podlasie Białystok)

Najstarszym biegiem Sylwestrowym w regionie był ten zorganizowany po raz 29 w Białymstoku. W odmiennych warunkach niż w Grajewie, przy słonecznej pogodzie, biegaczki rywalizowały na dystansie jednej mili (1609m), a biegacze dwóch mil (3200m).  Wśród mężczyzn tak jak w Grajewie zwyciężył medalista Mistrzostw Polski Damian Roszko (Podlasie Białystok), drugi był Andrzej Leończuk (Podlasie Białystok), a trzecie miejsce na podium zajął  Andrzej Godlewski z klubu KS Łomżanie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę