Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Coraz mniej mieszkańców

Średnio o jedną osobę każdego dnia zmniejszała się w ubiegłym roku liczba mieszkańców Łomży. Mniej więcej połowa to ujemny przyrost demograficzny - druga część to ci, którzy wyprowadzili się z miasta np. w poszukiwaniu pracy. Jeszcze rok temu zameldowanych było w Łomży ponad 61 tys. 200 osób, ostatniego dnia 2012 roku zostało już tylko niewiele ponad 60 tys. 850.

I to mimo tego, że w statystykach narodzin i śmierci wygląda to zupełnie inaczej - o ile w Urzędzie Stanu Cywilnego zgłoszono niespełna 850 zgonów, to w łomżyńskim szpitalu przyszło na świat prawie 1300 nowych obywateli. Niestety, tylko połowa z nich to mali mieszkańcy Łomży - reszta dzieci jest zameldowana poza miejscem urodzenia.

Jeśli chodzi o popularność imion nadawanych noworodkom, to właściwie preferencje młodych rodziców nie zmieniły się w ostatnim roku. Niemal co czwarta urodzona w Łomży w ubiegłym roku dziewczynka ma na imię Julia, Lena albo Maja. Wśród chłopców królują imiona Jakub, Szymon i Filip. Pojawiają się też jednak tradycyjne, ale zapomniane w ostatnich latach imiona takie jak Urszula, Klara czy Helena oraz Ryszard, Zbigniew i Henryk.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę