Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

W Kolnie za śmieci od gospodarstwa

Radni Kolna uchwalili nową politykę śmieciową w mieście. Podczas piątkowej sesji przyjęli pakiet uchwał śmieciowych i ustalili tzw. podatek śmieciowy. W Kolnie opłata za śmieci została ustalona jako ryczałt od każdego gospodarstwa, przy czym zróżnicowano jej wysokości w zależności od liczby mieszkańców. Czteroosobowa rodzina za śmieci od 1 lipca 2013 roku ma płacić 75 zł miesięcznie w przypadku gdy śmieci nie będą sortowane i 50 zł gdy będzie prowadzona zbiórka selektywna odpadów.

I to są najwyższe opłaty w Kolnie. Zgodnie z decyzją radnych  gospodarstwa domowe liczące czterech lub więcej domowników zostały zaliczone do jednej grupy. 
Najmniej za śmieci mają płacić osoby mieszkające samotnie  20 zł miesięcznie w przypadku niesegregowania odpadów i 13 gdy śmieci będą posegregowane. Dwuosobowe gospodarstwa domowe za śmieci miesięcznie zapłacą odpowiednio 38, albo 25 złotych, a trzyosobowe 57 lub 38 zł. 

Dodajmy, że zgodnie z podjęta wcześniej uchwałą także w gminie wiejskiej Kolno podatek śmieciowy ustalono dla gospodarstw. Jeśli śmieci będą posegregowane wynosić on będzie 17 zł lub 30 złotych miesięcznie w zależności czy  gospodarstwo jest małe – do dwóch osób, czy duże – powyżej dwóch osób. Gdy śmieci będą nieposegregowane opłata wzrośnie odpowiednio do 32 i 58 zł miesięcznie. 
Przypomnijmy, że ministerstwo środowiska przestrzega, że nie będzie można jedynie zadeklarować sortowania, a wyrzucać wszystkich śmieci naraz. Zgodnie z prawem firma odbierająca odpady ma obowiązek powiadomić gminę o przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów i potraktować je jako zmieszane odpady komunalne, a więc te droższe.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę