Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Problematyczna „kupa” w budżecie

Główne zdjęcie
Sesja Rady Miasta

30 tysięcy złotych ma wydać Łomża w przyszłym roku na realizację projektu „Sprzątaj po swoim psie”. To jedna z kilku poprawek do projektu budżetu miasta na 2013 rok wnoszona przez radnych na której przyjęcie zgodził się prezydent. W sumie dochody miasta w przyszłym roku mają wynieść nieco ponad 275 mln zł, a wydatki niemalże 300 mln zł. Za przyjęciem budżetu opowiedziało się 16 radnych, a 7, z klubu PiS było przeciw. Wcześniej odbyła się długa dyskusja w trakcie której, poza składanymi poprawkami, zwracano uwagę na znaczące cięcia w wydatkach w oświacie, ambitne i zapewne trudne do zrealizowania plany przychodów ze sprzedaży miejskiego majątku, i zaciąganie milionowych kredytów. - Od samego początku mówiłem, że będzie to trudny budżet – mówił prezydent Mieczysław Czerniawski, dodając, że sukcesywnie odkąd objął urząd prezydenta Łomży zmniejsza deficyt budżetowy, który w 2010 roku wynosił 39 mln zł, a w 2013 roku ma wynieść 24 mln zł.

W trakcie dyskusji nad budżetem radni z Prawa i Sprawiedliwości chcieli z przyszłorocznego budżetu miasta usunąć wydatki na tworzenie Parku Przemysłowego Łomża, jako przedsięwzięcia wysoce ryzykownego. Prezydent Czerniawski mówił, że ta poprawka najbardziej go zaskoczyła, bo jej przyjęcie oznaczało by pogrzebanie dotychczasowych wysiłków i naraziłoby nie tylko prezydenta na śmieszność choćby w oczach urzędników z samorządu województwa, którzy na dofinansowanie tego zadnia zabezpieczyli już 7,5 mln zł. 
- Wycofanie się z Parku Przemysłowego skazywałoby Łomżę na role zaścianka – argumentował Beniamin Dobosz zastępca prezydenta Łomży, dodając że Park ma być szansą na rozwój miasta i pozyskiwanie środków unijnych w nowej perspektywie finansowej po 2014 roku. 
I tak uznała większość radnych głosując za odrzuceniem poprawki PiS. Radni większością głosów przyjęli za to sformułowaną na podstawie wniosków radnych autopoprawkę prezydenta, aby 150.000 zł z budżecie z zadania dotyczącego budowy hali na targowisku miejskim przesunąć na przebudowę sali widowiskowej Filharmonii Kameralnej w Łomży. Ponadto 30.000 zł z promocji miasta zostało przesunięte na realizację projektu „Sprzątaj po swoim psie”. Dodatkowo, na wniosek Komisji Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, środki z działu promocja (90.000 zł) zostaną przeznaczone na zwiększenie dotacji podmiotowej dla Filharmonii Kameralnej w  Łomży (30.000 zł) na organizację Festiwalu Sacrum et Musica oraz dla Teatru Lalki i Aktora w Łomży (60.000 zł) na organizację Międzynarodowego Festiwalu Teatralnej Walizka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę