Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Miliony niewydane

Na ponad 8 mln zł szacowane są inwestycje, które miały być zrealizowane w tym roku, ale urzędnikom z ratusza wraz z końcem roku nie uda się doprowadzić do ich szczęśliwego finału. Do tego dochodzi jeszcze ponad 400 tys zł z tzw. wydatków bieżących, których także nie zrealizowano. W sumie ponad 8,4 mln zł znajduje się w tzw. wydatkach niewygasłych, które radni miasta mają na wniosek prezydenta przenieść na przyszły rok. Zadania, na które zapisane były te pieniądze mają być ukończone do połowy przyszłego roku.

Wśród wydatków bieżących znalazło się m.in. opracowanie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w rejonie ulic: Polnej o Łukasińskiego, opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łomża dla terenów Śródmieścia, określonych jako Obszar P1, a także opracowanie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta oraz  analiza zmian w zagospodarowaniu przestrzennym miasta Łomża. 
W wydatkach bieżących, których nie uda się zrealizować wraz z końcem roku jest także ponad 273 tysięcy złotych na remont auli przy Zespole Szkół Ogólnokształcących (l LO). Na dokończenie tego samego remont prezydent chce przenieść także kwotę ponad pół miliona złotych z wydatków inwestycyjnych. Niezrealizowanych wydatków inwestycyjnych jest kilkadziesiąt. To przede wszystkim dokumentacje od projektów, które mają być realizowana w mieście – czasami także ze środków unijnych. Największą pozycję wśród tzw. wydatków majątkowych, które nie wygasają z końcem roku stanowi targowisko miejskie. Zapisana w tym roku i przenoszona w wydatkach  niewygasających do połowy przyszłego roku jest kwota rzędu 3,7 mln zł. 

Dodajmy, że już dwa miesiące temu, na wniosek prezydenta, radni obcięli planowane na ten rok wydatki inwestycyjne o ponad 10 mln zł.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę