Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Narysuje nam park

Piotr Doniec, warszawski architekt krajobrazu, przygotuje projekt urządzenia Parku im. Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma w Łomży. Jego oferta była najkorzystniejsza z siedmiu złożonych w miejskim przetargu - 67 404 zł. Park ma mieć około 5,5 hektara. Projektant ma opracowanie dokumentacji wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, oświetleniem parkowym, obiektami małej architektury, alejkami spacerowymi i ścieżkami rowerowymi ma czas do końca maja.

Projektowany park powinien spełniać funkcje estetyczno-widokowo-rekreacyjne, a opracowujący go architekt musi nawiązać do istniejącej, urządzonej części parku od strony ulicy Reymonta. Zgodnie z wymaganiami ratusza w projekcie należy przewidzieć  plac zabaw dla dzieci starszych (od lat 10) i osobno dla dzieci młodszych (do lat 10). Mają być też nowe ścieżki piesze i rowerowe o parametrach umożliwiających ich mechaniczne odśnieżanie, a przy nich ławki i kosze na śmieci, w tym także pojemniki na psie odchody. Architekt powinien też zaplanować obiekty małej architektury „nawiązujące do siebie, jednolite stylistyczne i tworzące harmonijną kompozycję”. 

Na razie nie wiadomo kiedy opracowany projekt miałby być realizowany. W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta  nie ma na ten cel nawet złotówki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę