Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Świąteczna aukcja dla Dymitra

Prawie 1700 złotych zebrano w czasie specjalnej aukcji zorganizowanej w Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby 15-letniego Polaka z Kazachstanu Dymitra Wygowskiego, od kilku miesięcy ucznia tej szkoły. – Sprzedaliśmy ponad 40 prac graficznych i kilka malarskich – ocenia prowadzący aukcję Radosław Cezary Gwizdon. – Pogoda trochę nam wszystko utrudniała, ale dzięki zebranym pieniądzom będziemy mogli konkretnie pomóc Dymitrowi, wnukowi polskich zesłańców!

Pod aukcyjny młotek trafiły starannie wybrane prace uczniów Liceum Plastycznego w Łomży. Przeważały wśród nich grafika artystyczna i rysunki, nie brakowało też obrazów. Pomimo niesprzyjającej pogody nie zabrakło również kupujących. Byli wśród nich koleżanki, koledzy i nauczyciele Dymitra, kolekcjonerzy oraz miłośnicy sztuki. Część dzieł znalazła nabywców od razu i została sprzedana po ustalonej cenie. Jednak o kilka grafik i obrazów toczyła się zacięta walka – ceny wywoławcze przebijano kilkakrotnie, dzięki czemu przekraczały często 100 złotych. W rezultacie po pierwszych podliczeniach okazało się, że zebrano aż 1675 złotych. Zostaną one przeznaczone na opłacenie pobytu w Łomży i dodatkowych kosztów nauki Dymitra oraz na jego wyjazd do domu w okresie wakacji – kosztowny z powodu odległości, przekraczający możliwości finansowe jego nie pracującej mamy i znajdującego tylko czasowe zatrudnienie ojca. 
– Aukcja została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców aby wesprzeć uczniów, którzy mają problemy finansowe – podkreśla Lidia Jadwiga Radziwanowicz,  dyrektor Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. – Szczególnie mieliśmy na uwadze ucznia, który podjął w tym roku naukę w naszym liceum. Dymitr Wygowski trafił do nas dzięki dr hab. Robertowi Wyszyńskiemu z Uniwersytetu Warszawskiego, który był w Kazachstanie. Dima jest niesamowicie utalentowany, już  jego prace z okresu kiedy miał 12-13 lat wzbudziły w nas ogromny zachwyt. A ma tylko stypendium, które wystarcza jedynie na pokrycie kosztów zamieszkania. Dlatego bardzo chcieliśmy mu pomóc! 
Była to już druga taka aukcja w  Liceum Plastycznym i w przyszłości można spodziewać się kolejnych, gdyż coraz więcej uczniów szkoły boryka się z problemami finansowymi, uniemożliwiającymi im nie tylko naukę, ale i codzienną egzystencję.

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę