Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Zakupy z wolnej ręki - w ratuszu dosłownie

„Kontrola pięciu losowo wybranych wydatków o wartości przekraczającej kwotę 5.000 zł wykazała brak jakiejkolwiek dokumentacji świadczącej o przeprowadzeniu postępowania w celu wyłonienia wykonawcy” – alarmują kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, którzy sprawdzali wyłanianie wykonawców „małych” - do 14.000 euro - zamówień publicznych w Urzędzie Miejskim w Łomży. Okazuje się, że pracownicy ratusza poszukując takich wykonawców nie przestrzegali zasad określonych przez prezydenta Łomży.

Inspektory RIO podkreślają, że choć zgodnie z prawem do wyłaniania wykonawców zamówień publicznych do kwoty 14.000 euro nie stosuje się zapisów prawa zamówień publicznych to w łomżyńskim ratuszu obowiązują wydane przez prezydenta miasta regulacje wewnętrzne, które wymagają udokumentowania przeprowadzenia postępowania w celu wyłonienia wykonawcy zamówień jeśli wartość zamówienia przekracza kwotę 5.000 zł. Niestety kontrola pięciu losowo wybranych wydatków o wartości przekraczającej tę kwotę wykazała brak jakiejkolwiek dokumentacji świadczącej o przeprowadzeniu postępowania w celu wyłonienia wykonawcy. 

Regionalna Izba Obrachunkowa w Białymstoku zaleca więc prezydentowi miasta „zapewnienie przestrzegania przez pracowników ustalonych przez Pana Prezydenta zasad dokumentowania postępowań w sprawie wyłonienia wykonawców zamówień publicznych o wartości nieprzekraczającej 14.000 euro.”

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę