Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 486

Drogie święta

Naukowcy odkryli właśnie, że pieniądze nie dają szczęścia. Na zadowolenie z życia, w sytuacji kiedy można odetchnąć pełną piersią później uśmiechnąć się do swoich myśli i odejść z poczuciem spełnienia, nie wpływają ponoć li tylko pieniądze. Szczęście to zaufanie, rodzina, miłość. Zamożni ankietowani podobno na pieniądze nie zwracali wielkiej uwagi. Okazało się, że jest jednak coś na co ich nie stać. Czego nie można kupić, i odpisać sobie od podatku. Ludzie zamieszkujący biedniejsze regiony rzadziej przywiązują się do gotówki i nie upatrują w niej panaceum na wszystkie dolegliwości.

Nie wiadomo tylko, czy owi mityczni naukowcy od wszystkiego, stosują jakąś sprawdzoną skalę kłamstwa. Ludzie zwykli robić wbrew zawsze wtedy, kiedy wiedzą, że ujdzie im to bezkarnie. Nie ma na świecie chyba nic bardziej bezpiecznego niż niewinne kłamstwo w odpowiedzi na pytanie ankieterki. 
Być może nie ma w takiej ankiecie pytań dotyczących zawodu lub nie są uszczegóławiane. Polityk, nigdy nie przyzna się do tego, że jest politykiem. Nie będzie też szczęśliwy nawet gdyby zarabiał tyle co Cristino Ronaldo za jedną bramkę. Polityka interesują inne kwestie. Chce być słuchany, chce by inni wykonywali jego polecenia. Dzieli i rządzi. Nawet taki, który w Warszawie jest popychadłem, u siebie uchodzi za czarodziejski młynek. Może wszystko. Nie ogląda się na pieniądze. Zwykle wydaje nie swoje, więc nie ma się co dziwić, że szczęścia mu nie przynoszą. Politycy to jednak nie jest zbyt duża grupa zawodowa. Nie ma się co nad nimi pastwić tak do końca. Nie są wstanie wpłynąć na świąteczne statystyki. Te niestety nie napawają optymizmem. W tym roku na święta wydany 21 miliardów złotych. Kilka miliardów w tą, czy tamtą stronę pewnie nie robi różnicy?! Niestety jest inaczej. Wprawdzie wydamy więcej, ale kupimy mniej. Wszystkiego. Jak tak dalej pójdzie  niebawem prawdziwi Europejczycy będą nas wyzywać od skner. Ośmiu na dziesięciu z nas zamierza kupować prezenty w tańszych sklepach. Siedmiu na dziesięciu obdaruje kogoś czymś z przeceny. W osiedlowym bułki z przedwczoraj chodzą za pół ceny. Nagotuje się mleka posypie makiem i jakoś przeżyje. Dalej będzie można mówić, że wszystko jest w najlepszym porządku. 
Pieniądze nie dają szczęście do momentu, kiedy nie zacznie się ich wydawać. To chyba nie do końca prawda, ale spróbuj być szczęśliwy, kiedy chcą ci je zabrać. 

Mariusz Rytel


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę