Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ostatnie formalności przed budową obwodnicy

Wojewoda podlaski podpisał w poniedziałek (10.12) decyzję umożliwiającą rozpoczęcie budowy obwodnicy Augustowa. Zgoda na rozpoczęcie tej inwestycji to ostatni dokument potrzebny do tego, by wykonawca czyli Budimex - Dromex mógł przystąpić do pracy. Inwestycja jest wykonywana w systemie projektuj - buduj czyli ta sama firma zaprojektowała trasę i ta sama firma ją wybuduje.

Jak mówi wojewoda podlaski Maciej Żywno dokument został podpisany dopiero teraz ponieważ materiał był wnikliwie przygotowywany i sprawdzany tak, by nie było w nim żadnych uchybień mogących uniemożliwić lub opóźnić rozpoczęcie inwestycji.

Dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA Jerzy Doroszkiewicz zapewnia, że pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Obwodnica Augustowa, na którą mieszkańcy czekają od 20 lat, ma mieć ponad 36 kilometrów. Droga będzie budowana przez miejscowość Raczki, w wariancie uwzględniającym przebieg międzynarodowej trasy Via Baltica przez Łomżę. Obwodnicę tworzyć będą: jednojezdniowy odcinek drogi krajowej nr 8 i dwujezdniowy fragment trasy ekspresowej S61. Koszt inwestycji to 659 mln zł. Droga ma powstać do września 2014 r.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę