Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Spektakularny finał sezonu rajdowego

Jeżdżący toyotą corolla „2” łomżanie Adam Krupa i Adam Olkowicz, czyli „Linguo rally team” wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji rocznej klasy 3 „Mini Max Rally 2012 o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu Polskiego Zawiązku Motorowego Warszawa” oraz uplasowali się na trzeciej pozycji w tej samej klasie w „Królewski CUP 2012”. W przyszłym roku „Linguo rally team” planuje nawet poprawić tegoroczne wyniki. Ma w tym pomóc nowy lżejszy i mocniejszy samochód, który na rajdowe trasy wyjedzie już w lutym 2013.

Adam Krupa i Adam Olkowicz „Linguo rally team”
Adam Krupa i Adam Olkowicz „Linguo rally team”

Takiego zakończenia pierwszego pełnego sezonu rajdowego Linguo rally team nikt się nie spodziewał. Załoga, którą szkoła Linguo wspiera wspólnie z LSST, na początku roku z pewnością nie była faworytem wyścigowych rankingów. Kilka nieudanych startów oraz drobne kłopoty techniczne nie zwiastowały sukcesów. Jednak Adam Krupa i Adam Olkowicz udowodnili, że dzięki wielkiemu zapałowi i determinacji można dojść, a w zasadzie dojechać do celu. Udział w IV Grajewskim Rajdzie Samochodowym przyniósł przełom w postaci zwycięstwa w klasie 3. Od tego momentu Linguo rally team stawał na podiach niemal wszystkich imprez, w których brał udział.
efekcie, po 14 eliminacjach cyklu ‘Mini Max Rally 2012 o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu Polskiego Zawiązku Motorowego Warszawa’ zorganizowanego przez największe stołeczne automobilkluby, łomżanie wywalczyli II miejsce w klasyfikacji rocznej klasy 3. Z kolei po pięciu eliminacjach ‘Królewski CUP 2012’ uplasowali się na III pozycji w klasie 3 tego pucharu.
Oba sukcesy poprzedzone były zaciętą walką. Najgroźniejszym rywalem w drodze do tytułu był doświadczony i bardzo szybki duet Michał Kulik / Filip Kulik reprezentujący barwy MKsoftware. O podziale punktów zadecydowała ostatnia eliminacja oraz różnica zaledwie 1,41 sekundy na korzyść naszego teamu.
Warto odnotować, że Adam Krupa, kierowca Linguo rally team, w barwach AutoPlusRacing jest pilotem Macieja Janczaka. W tym roku po 4 eliminacjach ta załoga wywalczyła II miejsce w zmaganiach o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Zawody te są organizowane rokrocznie w stolicy polskiego ogrodnictwa przez Macieja Wisławskiego.

Łomżyńska szkoła językowa Linguo wspiera sportowców wielu dyscyplin. W roku 2012, poza rajdami, sponsorowała również lokalne imprezy sportowe, m.in. XII Młodzieżowe Igrzyska Polonijne im. Jana Stypuły oraz XXI Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki chłopców rocznik 2000 i młodsi „Puchar Łomżyczki”.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę