Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Proces drugiego oskarżonego po wypadku w Woli Zambrowskiej

Przed Sądem Rejonowym w Zambrowie rozpoczął się proces Piotra M. - drugiego oskarżonego w sprawie wypadku w Woli Zambrowskiej z 10 lutego 2011 r. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Łomży oskarżył mężczyznę o to, że jako drogomistrz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie dopełnił obowiązków kontrolując stan drogi, na którą wylewała się woda, przez co doprowadził do zagrożenia w ruchu drogowym.

To właśnie zamarznięta powierzchnia jezdni uznana została za przyczynę wypadku, w którym zginęło sześciu mieszkańców Hajnówki. Piotr M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i dlatego sprawa znalazła się przed sądem, chociaż pierwotnie prokurator sam wnioskował o warunkowe umorzenie postępowania - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski.

Pierwszym oskarżonym w tej sprawie był inspektor nadzorujący modernizację drogi krajowej 66. Ponieważ została ona wykonana niezgodnie z dokumentacją, sąd skazał go na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Kolejne posiedzenie w sprawie Piotra M. sąd wyznaczył na połowę stycznia przyszłego roku. Zamierza wtedy przesłuchać świadków obrony.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę