Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Sowicie zapłaciliśmy za biznes plan „PPŁ”

Za biznes plan nowej miejskiej spółki „Park Przemysłowy Łomża”, pod którym jako współautor podpisał się Maciej Wałkuski zięć i jednocześnie doradca prezydenta Łomży, miasto zapłaciło prawie 10 tysięcy złotych. Ratusz zapewnia, że pieniędzy nie wziął Maciej Wałkuski, a Krzysztof Daczko z gdańskiej firmy KANDA Konsulting, któremu zlecono opracowanie analizy finansowej dla projektu. W imieniu miasta dwie umowy z nim podpisał zastępca prezydenta Beniamin Dobosz.

Okładka biznes planu PPŁ
Okładka biznes planu PPŁ

- Pan Maciej Wałkuski wykonywał prace związane z przygotowaniem biznesplanu i wnioskiem w sprawie utworzenia PPŁ w ramach swoich obowiązków służbowych, nie pobierając za to dodatkowego wynagrodzenia – zapewnia Anna Sobocińska rzeczniczka prezydenta Łomży. 
Ona też informuje, że miasto podpisało dwie umowy z Krzysztof Daczko, który obok Wałkuskiego podpisany jest jako współautor biznes planu miejskiej spółki na której powołanie radni Łomży zgodzili się pod koniec października. 
- Umowa z Panem Krzysztofem Daczko z KANDA Konsulting została podpisana 7 maja 2012r. (…) Realizacja umowy nastąpiło w dniu 31.05.2012r., umowę podpisał i odebrał prace zastępca prezydenta Beniamin Dobosz - podaje Sobocińska. 
W ramach tej umowy wykonawca zobowiązany był do sporządzenia analizy finansowej dla projektu „Park Przemysłowy Łomża” - Etap I - „Powołanie PPŁ, budowa i wyposażenie obiektu Inkubatora Przedsiębiorczości”. Ta umowa opiewała na kwotę 7 380 zł.
Nieco ponad trzy miesiące później ratusz podpisał z tym samym wykonawcą kolejna umowę.
- Aktualizacja analizy finansowej była konieczna po zmianie założeń dotyczących finansowania projektu ze środków unijnych – podaje Sobocińska. 
Umowę tę 14 września 2012r podpisał wiceprezydent Dobosz, a prace odebrał niespełna tydzień później (20 września) naczelnik Centrum Obsługi Inwestorów Waldemar Matkowski. Na dodatkową  analizę miasto wydało dodatkowe 1968 zł. 
Gdy w październiku pytaliśmy w ratuszu o koszty współpracy przy opracowaniu biznes planu PPŁ wymienionego z nazwiska jako współautora Krzysztofa Daczko informowano nas, że  było to niespełna dwa tysiące złotych.

KANDA Konsulting – jak wynika z informacji na ich stronie - to firma „specjalizująca się w doradztwie w zakresie pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych dla jednostek samorządu terytorialnego”. W ofercie ma opracowywanie biznes planów i studiów wykonalności. Chwali się, że pracowała przy realizacji projektów m.in. Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, i Słupskiego Inkubatora Technologicznego.

Radni nie wiedzieli, że zapłaciliśmy
Kilku radnych których pytaliśmy o to czy wiedzą, że w związku z opracowaniem biznes planu PPŁ, miasto prywatnej firmie  zapłacił ponad 9 000 zł nie ukrywało zaskoczenia tą informacją. Andrzej Grzymała, mówi wprost, że to przecież prezydencki zięć i doradca miał opracować ten biznesplan i to w ramach swoich obowiązków.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę