Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Sławomir Ś. zlecił porwanie

To mieszkający w Łomży Sławomir Ś. zlecił i koordynował porwanie w maju tego roku 26-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego – wynika z ustaleń łomżyńskich śledczych. 48-letniego Sławomira Ś. zatrzymali w tym tygodniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Decyzją sądu trafił już na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. - To już szósta osoba zatrzymana w sprawie uprowadzenia w Grabowie. Cztery osoby z tej grupy są tymczasowo aresztowane – mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży która prowadzi tę sprawę.

Porwanie miało miejsce w pierwszej połowie maja. Dyżurny kolneńskiej policji nocą odebrał sygnał od przypadkowego świadka o kilku mężczyznach, którzy w Grabowie pobili 26-latka i siłą wciągnęli go do samochodu. Już po kilku godzinach w miejscowości Łyse zatrzymano samochód porywaczy i podróżujących nim czterech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 25 lat. Dalsze ustalenia doprowadziły wtedy mundurowych do jednego z pobliskich gospodarstw, w którym przetrzymywany był uprowadzony 26-latek. Wówczas podawano, że porwany wymagał pomocy medycznej - ze złamaną ręką został on odwieziony do szpitala. Tam też wpadł piąty z porywaczy. Kolejne ustalenia funkcjonariuszy CBŚ, którzy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży wyjaśniali okoliczności sprawy naprowadziły ich na trop kolejnego ze sprawców. Ten wpadł w tym tygodniu w Łomży. Prokurator Maria Kudyba mówi, że 48-letniemu  Sławomirowi Ś. postawiono zarzut zlecenia i kierowania uprowadzeniem 26-latka. Mężczyzna nie jest zameldowany w Łomży, ale tu mieszkał. Został zatrzymany w domu przyjaciółki.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę