Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Urzędnik łapownik wpadł na gorącym uczynku

Policjanci zatrzymali 52-letniego urzędnika z zambrowskiej instytucji, który miał żądać łapówki od właściciela jednej z łomżyńskich spółek. Mężczyzna przeprowadzający kontrolę w spółce, sugerował właścicielowi, że w tej firmie znalazł cały szereg rzekomych uchybień i nieprawidłowości, za które grożą wysokie kary finansowe. Zasugerował też, że w ostatecznym rozrachunku mógłby ich „nie dostrzec” i nie wykazać w wynikach kontroli wszystkich nieprawidłowości. Jednak miało to kosztować nagabywanego biznesmena 15 tysięcy złotych, czyli kwotę stanowiącą ułamek rzekomo grożących mu kar.

Łomżyński biznesmen zbulwersowany żądaniami urzędnika zgłosił się do funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Jak podaje podinsp. Andrzej Baranowski w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez nieuczciwego urzędnika za zgodą prokuratury mundurowi zastosowali instytucję kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej. Współpracujący z policjantami przedsiębiorca w rozmowie z nieuczciwym urzędnikiem zgodził się na proponowane przez niego warunki finansowe. Na przekazanie gotówki mężczyźni umówili się w zambrowskim mieszkaniu 52-letniego urzędnika. Wczoraj po południu, już chwilę po tym, gdy skorumpowany kontroler przyjął łapówkę do mieszkania wkroczyli mundurowi. Zaskoczony na gorącym uczynku, nie stawiał oporu. Policjanci odnaleźli u niego i zabezpieczyli pieniądze pochodzące z przyjętej łapówki. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 
Dzisiaj – jak podaje policja - podejrzewany o naruszenie prawa i przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za nieujawnienie wyników kontroli 52-latek będący funkcjonariuszem publicznym został doprowadzony do nadzorującej postępowanie w tej sprawie Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Policjanci przypominają, że nie podlega karze sprawca przestępstwa korupcyjnego, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica została przyjęta bądź wręczona, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa - zanim organ ten o nim się dowiedział.
O korupcji policję można poinformować telefonicznie 85 670-30-30 lub pisząc e-mail: naczelnik.wkor.kwp@bk.policja.gov.pl

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę