Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Kosztowne nagrody w ratuszu

Na listopadowe nagrody w ratuszu z kasy miasta prezydent wydał blisko 200 tysięcy złotych. Kwota ta jest o niemal 60 tysięcy złotych wyższa w stosunku do tej podawanej przed tygodniem. Wówczas bowiem ratusz ujawnił wysokości nagród przyznanych w związku ze Świętem Niepodległości 11 listopada, ale jedynie w kwotach netto. Teraz dane uzupełnił. Okazuje się, że na nagrody dla zastępców prezydenta wydaliśmy równe 6 tys złotych. Niestety w dalszym ciągu ratusz nie ujawnia uzasadnień przyznania tych nagród Beniaminowi Doboszowi i Mirosławie Kluczek.

Pierwszy raz o listopadowych nagrodach w ratuszu napisaliśmy przed tygodniem: „Podwyżki podatków i opłat, a w ratuszu jeszcze wyższe nagrody”. Już wówczas zwracaliśmy uwagę, że podawane przez ratusz kwoty odpowiadają temu co wpłynęło na konta urzędników, a więc bez odprowadzanych przez pracodawcę przy wypłacie podatków czy składkek. Ujawnione teraz kwoty brutto obrazują ile nagrody kosztowały budżet miasta czyli nas wszystkich. 
A zatem w związku ze Świętem Niepodległości 11 listopada na nagrody dla  219 pracowników ratusza prezydent wydał łącznie 193 tysiące 110 złotych. Minimalna nagroda wyniosła 100 zł, maksymalna 3000 zł, a średnia wysokość wypłacanych w ratuszu nagród brutto to  881,78 zł.

A oto jak kształtowały się rzeczywiste średnie wysokości nagród w poszczególnych grupach „zawodowych” w Urzędzie Miasta: 
Zastępcy prezydenta – 3000 zł (2158,11 zł netto)
Naczelnicy wydziałów – 1150 zł (815,227 zł netto)
Kierownicy – 1100 zł (813 zł netto)
Inspektorzy – 850 zł (592,45 zł netto)
Doradcy prezydenta –  750 zł (522,93 zł  netto)

Przypomnijmy, że nagrody w ratuszu wypłacone były także z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę