Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie w mieście przebiło 16% i będzie rosło

W listopadzie przybyło w Łomży bezrobotnych. Na koniec miesiąca w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy jako bezrobotne wpisane było już blisko 6300 osób. To o 183 osoby więcej niż było zarejestrowanych na koniec października. Jak podaje Hanna Huszcza wzrost liczby bezrobotnych to przede wszystkim efekt braku środków na aktywne formy zwalczania bezrobocia. Kończą się już bowiem dodatkowe środki jakie urząd otrzymał na ten cel po wakacjach. Specjaliści oczekują, że w ciągu najbliższych trzech - czterech miesięcy liczba bezrobotnych w Łomży lawinowo wzrośnie. Na pewno przekroczy 7 tysięcy osób, a może nawet sięgnąć 8 tysięcy.

W listopadzie do łomżyńskiego zatrudniana zgłosiło się  634 nowych bezrobotnych i na koniec miesiąca bez pracy zarejestrowanych były już 6293 osoby. W tym samym czasie do urzędu wpłynęło niespełna 90 ofert pracy. Z całej rzeczy ponad sześciu tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych w listopadzie pracę podjęły 234 osoby. Co trzeci z nich otrzymały pracę subsydiowaną czyli dotowaną z środków urzędu pracy. 

Jak podaje Hanna Huszcza stopa bezrobocia dla miasta Łomża w listopadzie wyniosła 16,1% i była o 0,3% wyższa niż  miesiąc wcześniej. Na terenie ościennych gmin procentowy wzrost był jeszcze wyższy. Tu stopa bezrobocia wynosi teraz 13,1% wobec 12,6% przed miesiącem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę