Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Naukowcy wskażą, a prezydent wybierze prezesa

Czworo doktorów z dwóch łomżyńskich uczelni WSA i PWSIiP znalazło się w powołanej przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego komisji, która ma wybrać najlepszego kandydata na prezesa nowej miejskiej spółki „Park Przemysłowy Łomża”. Zarządzenie o powołaniu komisji prezydent podpisał wczoraj. Kilka dni wcześniej pisaliśmy, że jednym z trzech zgłoszonych kandydatów na jej prezesa - według nieoficjalnych informacji – jest Maciej Wałkuski, od niemal dwóch lat doradca prezydenta Łomży, a prywatnie zięć Mieczysława Czerniawskiego. Pytany o to Wałkuski odpowiadał jedynie, że „na prywatne sprawy nie chce rozmawiać”. Warto dodać, że zgodnie z zatwierdzonym przez prezydenta Czerniawskiego regulaminem konkurs i tak „ostateczną decyzję w sprawie wyboru i zatrudnienia kandydata podejmuje Prezydent Miasta”.

Na czele Komisji Rekrutacyjnej stanął dr inż. Andrzej Borusiewicz z Wyższej Szkoły Agrobiznesu. Z tą uczelnią związana jest także członek komisji dr Mariola Grzybowska. Pozostali członkowie są już z państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości: dr Krystyna Leszczewska  i dr Dariusz Surowik. 
To właśnie tylko ta komisja może otworzyć złożone w ubiegłym tygodniu oferty trzech kandydatów na prezesa nowej miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża. Postępowanie konkursowe ma składać się z dwóch etapów. W pierwszym sprawdzone będzie czy kandydaci spełniają wymogi formalne – a drugi to rozmowa kwalifikacyjna z komisją w ratuszu do której dopuszczeni będą tylko ci którzy przejdą pierwszy etap. 
„Do czasu zakończenia postępowania konkursowego wszystkie informacje zawarte w ofertach kandydatów oraz przebieg postępowania konkursowego są poufne” - brzmi jeden z punktów regulaminu komisji. 

Komisja może wskazać, wybierze prezydent
Każdy z członków komisji oceniając kandydatów przyzna mu od „0” do „6” punktów. Komisja ma dwie możliwości – wyłoni najlepszego kandydata „albo stwierdzi, że nie dokonała żadnego wyboru podając uzasadnienie”. Tak czy inaczej zgodnie z regulaminem „ostateczną decyzję w sprawie wyboru i zatrudnienia kandydata podejmuje Prezydent Miasta”, do którego trafi protokół wraz z dokumentami naboru wszystkich kandydatów.

Warto przypomnieć, że Maciej Wałkuski, zięć prezydenta Czerniawskiego, podpisał się jako współautor biznes planu spółki Park Przemysłowy Łomża. Zgodnie z nim dzięki zbudowanemu za około 19 mln zł (w tym 7,5 mln z unijnej dotacji) Inkubatorowi Przedsiębiorczości miasto ma wspierać zwłaszcza młodych, dynamicznych przedsiębiorców wywodzących się z absolwentów miejscowych uczelni. Rocznie wartość tego wsparcia z tytułu usług świadczonych w Inkubatorze na preferencyjnych warunkach ma wynosić 388 tysięcy 800 złotych (sic!). Tymczasem same koszty operacyjne funkcjonowania Parku Przemysłowego Łomża będą wielokrotnie wyższe. Tylko w 2015 roku mają wynieść niemal 800 tysięcy złotych, by rok później wzrosnąć do ponad 1,4 mln zł. 
Zapisana w biznes planie miesięczna pensja prezesa spółki PPŁ to 9400 zł razem z ZUS, a wśród pierwszych niezbędnych zakupów wskazywany jest samochód osobowy... (dla prezesa?)

zobacz: Czy zięć prezydenta zostanie prezesem nowej miejskiej spółki?


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę