Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Przejęcie władzy w MPK

Główne zdjęcie
Bogusław Szczech i Janusz Nowakowski

Janusz Nowakowski został powołany na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Zastąpił Bogusława Szczecha, który po przepracowaniu tu 41 lat, w tym 23 lat jako dyrektor miejskiego zakładu, przeszedł na emeryturę. Uroczystość pożegnania starego i powitania nowego dyrektora MPK odbyła się w ratuszu. Wśród żegnających dyrektora Szczecha i witających dyrektora Nowakowskiego byli m.in. działacze związków zawodowych, którzy odchodzącemu dyrektorowi dziękowali za rozwijanie i unowocześnienie zakładu, a nowemu życzyli sukcesów w jego restrukturyzacji.

- Bogusław Szczech pracę w komunikacji miejskiej zaczynał kontroler autobusowy – wspominał prezydent Mieczysław Czerniawski zauważając, że „w życiorysie pana Bogusława można prześledzić jak w soczewce rozwój komunikacji miejskiej w Łomży”. 
- Te 41 lat minęło nie wiadomo kiedy. Po drodze były różne wzloty i... upadki, ale nie takie aby człowieka pogrzebać – mówił Szczech, dodając że „dziwne jest to, że to sąsiedzi bardziej doceniają to co mamy niż pewne osoby z naszego otoczenia”. - Było takie powiedzenia – mówił Bogusław Szczech – Ktoś tam zastał drewnianą posesję, a zostawił murowaną. 
Były już dyrektor MPK podkreślał, że to nie tylko jego zasługa, ale i osób które z nim blisko współpracowały i w tym gronie wymienił swego następcę Janusza Nowakowskiego i swego zastępcę Marka Kossakowskiego. 
Wśród żegnających dyrektora Szczecha, poza prezydentem Łomży wraz z zastępcami byli także szefowie miejskich spółek i drugiego zakładu budżetowego, oraz związkowcy z MPK. W imieniu tych ostatnich dyrektorowi Szczechowi dziękował Mirosław Bobowski szef KZ NSZZ „Solidarność”, ten sam który niemal równe dwa miesiące temu w zakładzie rozpoczął akcję protestacyjną i prowadził głodówkę domagając się szybszego powołania Janusza Nowakowskiego na nowego dyrektora MPK.
- Drogi dyrektorze MPK – zwracał się do Bogusława Szczecha. - Bardzo szkoda, że tak wspaniały człowiek jak Pan musi odejść – mówił Bobowski, wspominając Szczecha jako dobrego, otwartego na postulaty załogi dyrektora zakładu.  

Nowakowski dyrektor odchodzi  z Rady
Podczas tej samej uroczystości prezydent Mieczysław Czerniawski, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powołał na nowego dyrektora MPK  pracownika tego zakładu Janusza Nowakowskiego.
- 18 lat byłem radnym miasta i ten etap się kończy – mówił Nowakowski nawiązując do tego, że funkcji dyrektora MPK nie można łączyć z funkcją radnego miejskiego. 
Mówiąc o przyszłości zakładu Nowakowski zwracał uwagę, że w Łomży ubywa młodzieży co widać także w komunikacji miejskiej i zapowiadał: „będziemy namawiać tych, którzy jeżdżą samochodami, aby przesiedli się w autobusy”.

200829104429.jpg
Foto: Bogusław Szczech i Janusz Nowakowski
Foto: Janusz Nowakowski, Bogusław Szczech i Mieczysław Czerniawski
Foto: Bogusław Szczech, Mieczysław Czerniawski i Beniamin Dobosz
Foto: Bogusław Szczech i Mieczysław Czerniawski
Foto: Bogusław Szczech i Mirosław Bobowski
Foto: Bogusław Szczech i Mieczysław Czerniawski
Foto: Bogusław Szczech
Foto: Janusz Nowakowski, Mieczysław Czerniawski i Bogusław Szczech
Foto: Bogusław Szczech, Mieczysław Czerniawski  i Janusz Nowakowski

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę