Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Współczynniki zużycia wody od lutego

Nie ma odwrotu – od pierwszego lutego w blokach Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zostaną wprowadzone współczynniki zużycia wody – zapowiada wiceprezes ŁSM Jerzy Brodziuk. Jak podkreśla współczynniki dla każdego ze 174 bloków zostały już wyliczone. Średnio wyniosą one 1,1 – co oznacza, ze mieszkańcy za wodę będą płacić o 10 % więcej niż dotychczas. Niemniej są też bloki gdzie podwyżki nie będzie, a także takie w których opłata za wodę wzrośnie o 20%. Tych ostatnich jest około 30.

Zdaniem Brodziuka największe rozbieżności we wskazaniach wodomierzy są takm gdzie spółdzielcy starają się oszczędzać wodę i jak twierdzi prezes robią to nieumiejętnie. Tam też współczynnik będzie wyższy.
Jerzy Brodziuk podkreśla, że raz wyliczony współczynnik będzie obowiązywał mieszkańców przez cały rok, po czy zostanie przeprowadzone dokładne rozliczenie zużycia wody pomiędzy poszczególnych mieszkańców. Ma to się odbywać tak jak w przypadku rozliczeń centralnego ogrzewania. Co miesiąc spółdzielcy płacą jakby zaliczki, a po całym roku następuje dokładne rozliczenie kosztów i wówczas wychodzi nadpłata lub niedopłata, które wtedy są dokładnie rozliczone.

Tymczasem wprowadzenie dodatkowych współczynników przez które mają być mnożone wskazania poszczególnych wodomierzy wzbudza wiele kontrowersji wśród spółdzielców. Twierdzą, że jeżeli zużycie wody jest o około 10% wyższe niż by to wynikało z sumy poszczególnych wodomierzy, administracja powinna znaleźć tych którzy na wodzie oszukują a nie karać tych którzy oszczędzają.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę