Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Nowy radny z Łomży

Główne zdjęcie
Ślubowanie Roberta Łady (SLD) nowego radnego sejmiku (fot. UM WP)

Robert Łada (SLD) z podłomżyńskiej Wygody objął funkcję radnego sejmiku województwa podlaskiego. Dziś złożył ślubowanie. Radny objął mandat zwolniony przez Marka Mindę (SLD), który jak się okazało w ogóle radnym nie powinien zostać, bo w 2010 roku, gdy odbywały się wybory samorządowe, nie posiadał prawa wybieralności.

Robert Łada to były - w poprzedniej kadencji samorządu - przewodniczący Rady Gminy Łomża. Podczas samorządowych wyborów w listopadzie 2010 roku, uzyskał poparcie 663 wyborców. Było do zdecydowanie za mało aby objąć mandat w sejmiki, który wówczas dla SLD wywalczył Mieczysław Czerniawski uzyskując poparcie 5806 wyborców. Czerniawski z mandatu radnego w samorządzie województwa zrezygnował, gdy został wybrany na prezydenta Łomży. To wówczas miejsce w sejmiku objął Marek Minda. Niemal rok później okazało się, że mandat ten mu się jednak nie należy, bo w dniu wyborów samorządowych w 2010 roku, w związku ze skazaniem w 2001 roku za przestępstwo umyślne, Minda nie posiadał prawa wybieralności. Sprawa wygaszenia jego mandatu ciągnęła się niemal rok. Wobec bierności radnych sejmiku w styczniu 2012 roku mandat radnego Mindy wygasił wojewoda podlaski, ale w związku z odwołaniami Marka Mindy przeszła przez wszystkie instancje sądownictwa administracyjnego w Polsce, decyzja ta uprawomocniła się dopiero 18 października.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę