wtorek, 19 marca 2019 napisz DONOS@

Nowy radny z Łomży

Robert Łada (SLD) z podłomżyńskiej Wygody objął funkcję radnego sejmiku województwa podlaskiego. Dziś złożył ślubowanie. Radny objął mandat zwolniony przez Marka Mindę (SLD), który jak się okazało w ogóle radnym nie powinien zostać, bo w 2010 roku, gdy odbywały się wybory samorządowe, nie posiadał prawa wybieralności.

Ślubowanie Roberta Łady (SLD) nowego radnego sejmiku (fot. UM WP)
Ślubowanie Roberta Łady (SLD) nowego radnego sejmiku (fot. UM WP)

Robert Łada to były - w poprzedniej kadencji samorządu - przewodniczący Rady Gminy Łomża. Podczas samorządowych wyborów w listopadzie 2010 roku, uzyskał poparcie 663 wyborców. Było do zdecydowanie za mało aby objąć mandat w sejmiki, który wówczas dla SLD wywalczył Mieczysław Czerniawski uzyskując poparcie 5806 wyborców. Czerniawski z mandatu radnego w samorządzie województwa zrezygnował, gdy został wybrany na prezydenta Łomży. To wówczas miejsce w sejmiku objął Marek Minda. Niemal rok później okazało się, że mandat ten mu się jednak nie należy, bo w dniu wyborów samorządowych w 2010 roku, w związku ze skazaniem w 2001 roku za przestępstwo umyślne, Minda nie posiadał prawa wybieralności. Sprawa wygaszenia jego mandatu ciągnęła się niemal rok. Wobec bierności radnych sejmiku w styczniu 2012 roku mandat radnego Mindy wygasił wojewoda podlaski, ale w związku z odwołaniami Marka Mindy przeszła przez wszystkie instancje sądownictwa administracyjnego w Polsce, decyzja ta uprawomocniła się dopiero 18 października.

190118031117.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę