Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

„Łomżyński pasaż sztuki” i nagrody dla twórców

Baner-wystawy-srodowis-www.jpg 5 grudnia 2012 roku, z udziałem władz Łomży, w otoczeniu dzieł sztuki autorstwa łomżyńskich artystów plastyków, odbyło się w Galerii Sztuki Współczesnej doroczne spotkanie twórców i pracowników kultury połączone z wręczeniem nagród Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Otrzymali je: Jarosław Antoniuk, Anna Bureś, Julita „Jula” Fabiszewska , Henryk Gała oraz Antoni Mieczkowski.

Jarosław Antoniuk kierujący łomżyńskim Teatrem Lalki i Aktora jest znakomitym menedżerem, który realizuje się także jako reżyser teatralny. Anna Bureś (Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych) od lat odnosi sukcesy na polu edukacji plastycznej dzieci i młodzieży. Młoda wokalistka „Jula” Fabiszewska śpiewa, nagrywa płyty i zdobywa prestiżowe nagrody w konkursach muzycznych. Poeta Henryk Gała ma w dorobku liczne tomiki wierszy, powieści dla młodzieży, sztuki teatralne, eseje i recenzje. Artysta plastyk Antoni Mieczkowski tworzy niezwykłe aranżacje podkreślające atuty muzealnych i galeryjnych ekspozycji. Laureatom gratulujemy!

Get Adobe Flash player

W wystawie „Łomżyński pasaż sztuki” uczestniczy 18 artystów plastyków: Teresa Adamowska, Roman Borawski, Agnieszka Anna Chojnowska, Andrzej Cwalina, Grzegorz Gwizdon, Anna Karwowska, Przemysław Karwowski, Grażyna Kędzielawska, Stanisław Kędzielawski, Renata Orchowska-Kowalczyk, Zenon Zbigniew Kruszewski, Mieczysław Mazur, Henryk Osicki, Magdalena Rusiecka, Iwona Sielska, Beata Szczecińska, Adam Tymiński oraz Ivayla Żivkowa. Z zaprezentowanych na wystawie prac wyłania się obraz artystycznych fascynacji, niepokojów i poszukiwań trzech pokoleń rodzimych twórców. Są pejzaże, portrety, akty, sceny figuralne oraz kompozycje abstrakcyjne z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, witrażownictwa, rzeźby i tkaniny. Na wystawie znalazły się także unikatowe ubiory. Panuje duża różnorodność stylów i orientacji. Realizm spotyka się tu z metaforą, konkret z niedopowiedzeniem, swobodna ekspresja z chłodnym intelektualizmem, wyrafinowanie z prostotą. Każdy z artystów znalazł oryginalny sposób na przedstawienie bogactwa wrażeń płynących z otaczającego świata odsłaniając własne obszary interpretacji rzeczywistości. Warto odnotować, że „Łomżyński pasaż sztuki” zapisuje się jako 600. wystawa w działalności Muzeum Północno-Mazowieckiego i Galerii Sztuki Współczesnej. Wystawa czynna do 23 grudnia 2012 roku.

Get Adobe Flash player

Warto odnotować, że „Łomżyński pasaż sztuki” zapisuje się jako 600. wystawa w działalności Muzeum Północno-Mazowieckiego i Galerii Sztuki Współczesnej.

Relacja filmowa przygotowana przez TV Scorpion z Łomży

opr. Karolina Skłodowska - kierownik Galerii Sztuki Współczesnej

zdj. Grzegorz Gwizdon

 

Foto: Annie Bureś nagrodę wręczają: prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i wiceprezydent Mirosława Kluczek
Foto: Antoniemu Mieczkowskiemu nagrodę wręczają: prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i wiceprezydent Mirosława Kluczek
Foto: Beacie Antoniuk w imieniu męża Jarosława nagrodę wręczają: prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i wiceprezydent Mirosława Kluczek
Foto: Julicie \
Foto:
Foto: Henrykowi Gale nagrodę wręczają: prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i wiceprezydent Mirosława Kluczek
Foto: Prezydent Mieczysław Czerniawski z laureatami: Anna Bureś, Antoni Mieczkowski, Beata Antoniuk (odebrała nagrodę w imieniu męża Jarosława), Julita \
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
so, 01 grudnia 2012 12:09
Data ostatniej edycji: cz, 13 grudnia 2012 14:47:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę