Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Piłkarze z Łomży zagrają w klubowych mistrzostwach Polski juniorów

- Do Łomży przyjadą piłkarze takich drużyn jak : Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Akademia Piłkarska ŁKS Łódź, czy Jagiellonia Białystok – cieszy się Adam Gajownik, prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Piłkarze klubu, podopieczni trenera Sławomira Stanisławskiego, dzięki wywalczeniu drugiego miejsca w rozgrywkach województwa podlaskiego i przyjęciu przez PZPN nowej formuły rozgrywek, zagrają wiosną w Klubowych mistrzostwach Polski juniorów (do lat 19). - To wielkie wyróżnienie, ale okupione latami ciężkiej pracy i wyrzeczeń – ocenia Gajownik. - Nasi młodzi piłkarze zasłużyli na to by zagrać z najlepszymi w kraju. To największy sukces piłki młodzieżowej w historii naszego Klubu.

Dotychczas szesnastu mistrzów województw było wyłanianych dopiero wiosną, następnie rozgrywano dwie rundy pucharowe, z których cztery zespoły kwalifikowały się do finałowego ogólnopolskiego turnieju. Teraz Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że wiosną, druga faza mistrzostwa Polski juniorów będzie rozgrywana według nowej formuły. Po dwa najlepsze zespoły z szesnastu województw utworzą cztery międzywojewódzkie ligi (po osiem drużyn, mecz i rewanż) w  obu kategoriach wiekowych. Tylko pierwsze zespoły awansują do ogólnopolskich finałowych turniejów. 
I tak drużyna MŁKS, która w wojewódzkich rozgrywkach uległa tylko Jagiellonii Białystok  w międzywojewódzkiej (Łódzka/Mazowiecka/Podlaska/Warmińsko-Mazurska) lidze juniorów będzie rywalizowała z klubami: UKS SMS Łódź, Akademia Piłkarska ŁKS, Legia Warszawa (spółka), MKS Polonia Warszawa, Jagiellonia Białystok (spółka), ŁKS 1926 Łomża, Stomil Olsztyn i Sokół Ostróda.

Dodajmy, że w zeszłym sezonie, mistrzostwo Polski juniorów zdobyła Arka przed Lechem, Pogonią i Zagłębiem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę