czwartek, 21 lutego 2019 napisz DONOS@

Kora i Tom Forester z Łomży na jednej płycie

- Wszystkiego uczyłem się na własną rękę, prawdopodobnie dlatego też tyle lat zajęło, żeby ktoś mnie zauważył... – zastanawia się DJ, muzyk i producent muzyczny Tom Forester, czyli Tomasz Laskowski (lat 23) z Łomży, któremu wokalistka grupy Maanam i poetka Kora zaproponowała stworzenie remixu utworu „Jedno słowo wszystko zmienia” na jej najnowszy album „Ping Pong Małe wolności". - W przypadku Kory dostałem tylko ślady wokalu i gitar, a już sam stworzyłem całą resztę. Muzyka, zwłaszcza elektroniczna, jest moją pasją, misją i pracą.

Tomasz Laskowski fot. Krzysztof Łopatowicz
Tomasz Laskowski fot. Krzysztof Łopatowicz
Tomasz Laskowski fot. Paweł Wądołowski
Tomasz Laskowski fot. Paweł Wądołowski

Tomasz Laskowski, zanim jeszcze założył projekt „Tom Forester” (angielski pseudonim nawiązuje do lasu w nazwisku), uczył się w szkołach podstawowych nr 10, 7 i 9 w Łomży, po czym zaczął naukę w Liceum Ekonomicznym, zaś maturę zdał w LO im. Bogdana Jańskiego. Jest również inżynierem po kierunku „Automatyka i Robotyka” w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. W swoim zawodzie pracy w Łomży nie znalazł, więc zajął się tym, co go pasjonowało: komponowaniem i produkcją muzyki oraz projektowaniem grafiki. Dziesięć lat temu zaczynał na prostym domowym „pececie”, lecz po unowocześnieniu sprzętu nadal podczas produkcji korzysta z wysokiej mocy sprzętu komputerowego oraz z programu muzycznego Ableton. Posługuje się samplami z płyt z legalnych źródeł i twierdzi, że w dobie współczesnej do tworzenia nowoczesnej muzyki nie potrzeba wielkiego studia nagraniowego: wystarczą dobre słuchawki, wysokiej klasy odsłuchy  (głośniki) i dobry komputer z programami. A do tego odrobina talentu, wyobraźni i pracowitość.
- Kiedy dostaję jakiś ciekawy materiał, zaszywam się w domowym zaciszu i świat dla mnie nie istnieje, całkowicie poświęcam się pracy kompozytorskiej, która jest moją pasją – opowiada Tom Forester. - W przypadku Kory dostałem tylko ślady wokalu i ścieżki gitar z oryginalnej wersji utworu, a całą resztę od początku do końca zaaranżowałem sam.
Menedżerka Kory Katarzyna Litwin, która jest producentem wiodącym projektu „Ping Pong Małe wolności”, dodaje, że kiedy wraz z Korą poszukiwały zdolnych producentów muzycznych do płyty z remixami, spośród kilkudziesięciu kandydatów ich uwagę zwrócił Tom Forester z Łomży. Ponadto łomżyniaka rekomendował znany duet producencki WaWa, odpowiadający za produkcję muzyczną płyty Kory i współpracujący z tak sławnymi artystkami jak Beyonce, Lady Gaga czy Kylie Minogue.
Nasz bohater z gwiazdami pop światowej sceny muzycznej dotąd nie współpracował, więc debiut z Korą może okazać się dobrym znakiem na przyszłość. Wydany rok temu album Kory „Ping Pong” ukazał się w zaskakującej odsłonie z końcem listopada. Tegoroczną reedycję poszerzono o dodatkowy krążek, na którym znalazły się remixy utworów z oryginalnego albumu w różnych stylach: od DnB przez Funky House i Techno po Dubstep. Wykonali je światowi producenci i dj'e, m.in., Stonebridge ze Szwecji, Mazai & Fomin z Rosji, Denis The Menace z Niemiec i duet WaWa. Natomiast kolejnym krokiem na międzynarodowej scenie muzycznej Toma Forestera będzie premiera jego kolejnego solowego nagrania, które tym razem stworzył przy współpracy z popularną w Polsce amerykańską wokalistką Anną Montgomery.
- Po dwóch latach eksperymentów z produkcją muzyki zacząłem w 2005 r. występować jako DJ w klubach – wspomina Tomek. - Początkowo w łomżyńskich i w regionie, a z czasem w największych w Polsce. Grałem na wielkich eventach muzycznych: Sensation White Polska, Global Gathering Polska czy I Love New Year. Zapraszano mnie również do grania koncertów za granicą, m.in., w czeskiej Pradze i Brnie, Moskwie, w Niemczech, Estonii czy na Malcie.
Tom Forester występował na imprezach z takimi artystami jak: Paul van Dyk, Carl Cox, Sander van Doorn, Steve Angello, Fedde Le Grand, Tocadisco, David Guetta, Eric Prydz, Sebastian Ingrosso, Deadmau5 czy też z legendarnymi Blank & Jones i DJ Tonka. Autorską muzykę elektroniczną wydaje, m.in., w Anglii, Francji, Włoszech i w USA w międzynarodowych labelach muzycznych: InStereo Recordings, DJ Center Records, Tasty Recordings, Pornostar Recordings, Muzicasa Recordings i White Cat Recordings. Utwory Toma Forestera wydają także wytwórnie  w Polsce, jak MyMusic czy EMI Music.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę