Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Waniewska już dyrektorem pogotowia

Hanna Waniewska została dziś powołana na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Decyzję podjął zarząd województwa. Wcześniej wygrała ona konkurs na to stanowisko. Pani Waniewska ma być dyrektorem łomżyńskiego pogotowia przez 6 lat.

Przypomnijmy konkurs na dyrektora łomżyńskiego pogotowia ogłoszono po tym jak zarząd województwa, na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego, odwołał dotychczasowego dyrektora. CBA zarzuciło mu, że złamał z art. 4 pkt 6 ustawy antykorupcyjnej, bo  jako lekarz prowadził działalność gospodarczą, czyli praktykę lekarską. 
Tymczasem kilka dni temu Sąd Pracy w Łomży orzekł , że byłemu już dyrektorowi pogotowia należy się 25 tys zł odszkodowania(wyrok nie jest jeszcze prawomocny). Przed sądem bronił się on twierdząc, że miał opinię prawną z 2003 roku, potwierdzającą, że może prowadzić działalność. Kiedy wiosną 2011 otrzymał pismo z Urzędu Marszałkowskiego informujące go, że zmieniła się interpretacja przepisów - zawiesił swoją działalność.

Hanna Waniewska nie jest lekarzem, ale pracowała w służbie zdrowia -kiedyś w Narodowym Funduszu Zdrowia, a ostatnio w łomżyńskim szpitalu. Jest działaczką Platformy Obywatelskiej - od kilku lat szefuje Kołu nr 5 PO w Łomży i jest członkiem Rady Regionu PO w Białymstoku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę