Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Drogie władze...

O ponad 20% więcej na Zarząd, o i ponad 60% na Radę Nadzorczą. W takim stopniu w stosunku do 2010 roku wrosły w 2011 roku wydatki Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży na organy zarządzające i nadzorcze należącej do samorządu miasta spółki. Powyższe dane pochodzą z bilansu miejskiej spółki za 2011 roku, który kilka dni temu przesłano radnym miejskim.

Fragment z bilansu MPWiK za 2011 rok
Fragment z bilansu MPWiK za 2011 rok

Grzegorz Lewańczuk prezes MPWiK podczas wczorajszej sesji tłumaczy radnym, że wzrost wydatków na organy zarządzające i nadzorcze spółki nie były efektem podwyżek, ale raczej zbiegu nieszczęśliwych przypadków. Jeden miał przydarzyć się mu osobiście, a w efekcie przez ponad pół roku był na zwolnieniu, choć jak podkreślał i tak pojawiał się w pracy,  ale to ZUS płacił jego wynagrodzenie więc spółka zaoszczędziła w 2010 roku. 
W tym samym roku miały także wystąpić oszczędności w wynagrodzeniach członków Rady Nadzorczej. Jak przekonywał radnych prezes MPWiK przez trzy miesiące – w okresie zmiany władzy w ratuszu spowodowanej wyborami samorządowymi - spółka faktycznie miała nie mieć Rady Nadzorczej. 

Dodajmy że z bilansu MPWiK wynika także, że w sumie na wynagrodzenia i pochodne w 2011 roku wydano niemal równe 7 mln zł, czyli o blisko 9% więcej niż rok wcześniej. W jeszcze większym stopniu – o 22% - wzrosły wydatki na podróże służbowe, które ostatecznie sięgnęło blisko 35 tys zł wobec ponad 28 tys zł rok wcześniej. W tym samym czasie MPWiK zaoszczędził  jednak krocie na reklamie. W samorządowym roku wyborczym 2010 roku – spółka na reprezentację i reklamę wydała 55 tys zł, a w ubiegłym roku koszty te spadły ponad czterokrotnie do 13,2 tys zł.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę