Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Nielegalny radny

Radni gminy Piątnica wykreślili ze swego grona Karola Śmiarowskiego. Oficjalną przyczyną było „niezłożenia wniosku” o urlop bezpłatny. Wniosek o taki urlop wymagany jest od radnych, którzy w momencie wyboru są w stosunku pracy z urzędem gminy, której radnymi zostali. Karol Śmiarowski pracuje w Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy, która formalnie podlega wójtowi.

Sprawa „nielegalnego radnego” w Piątnicy wyszła na jaw dopiero na półmetku kadencji. O bezprawności jego zasiadania w radzie poinformował jeden z „kolegów” – do niedawna  przewodniczący Rady Gminy Jacek Bieńczyk. Zgodnie z jego informacją radny Śmiarowski bezprawnie zasiadał nie tylko w tej radzie, ale i w radzie poprzedniej kadencji. 
Jak tłumaczył przewodniczący Rady Gminy Piątnica Dariusz Kossakowski, radny Karol Śmiarowski nie chciał głosowania nad jego odwołaniem i sam złożył mandat. W piątek rada podjęła uchwałę o wygaszeniu jego mandatu.

Dodajmy, że Karol Śmiarowski w ostatnich wyborach startując z listy PSL-u w okręgu wyborczym obejmującym Jeziorko i Rządkowo, mimo że miał trzech kontrkandydatów, uzyskał poparcie ponad 73% osób biorących udział w głosowaniu, co było absolutnym rekordem poparcia w całej gminie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę