Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Okradał piwnice w Łomży, ukrył się w Bydgoszczy

19-letni mieszkaniec Łomży, jeden z trzyosobowej szajki młodych ludzi, która od sierpnia okradała piwnice w blokach został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Wcześniej w ręce stróżów prawa wpadło dwóch jego kompanów. 16 i 18 latek zostali zatrzymani na początku listopada tuż po swoim ostatnim włamaniu do piwnicy, gdy uciekali z łupem. Policjanci podają, że w ciągu kilku miesięcy sprawcy włamali się w sumie do kilkunastu piwnic, w związku z czym pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na blisko 10 tysięcy złotych.

Pierwsze zgłoszenie o włamaniach do piwnic dyżurny łomżyńskiej policji otrzymał na początku sierpnia. Sprawcy działali zazwyczaj o zmroku i za każdym razem tą samą metodą. Do pomieszczeń dostawali się poprzez zerwanie kłódki. Ich łupem padały przede wszystkim elektronarzędzia, ale też rowery, radia samochodowe, a nawet miniquad, czy proszek do prania. 
- W wyniku żmudnej pracy na początku listopada policjanci z Łomży zatrzymali dwóch podejrzewanych o te czyny mężczyzn w wieku 16 i 18 lat – podaje Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży.  
W trakcie przesłuchania młodszy z nich przyznał się do aż 12 włamań, natomiast starszy jedynie do pomocy w próbie sprzedaży skradzionego miniquada. Jednak w trakcie dalszych ustaleń wyszło na jaw, że w procederze tym brał również udział trzeci sprawca, którego w wyniku intensywnej pracy łomżyńscy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali w tym tygodniu. 19-letni mieszkaniec Łomży ukrywał się w Bydgoszczy. Mężczyzna usłyszał już 11 zarzutów, do których się przyznał. Mundurowi odzyskali także część skradzionych przedmiotów, które trafiły już do swoich właścicieli.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę