Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Młode talenty zaśpiewały po raz 20

Główne zdjęcie
Od lewej: Marek Żemek, Małgorzata Lemańska, Bogdan Szczepański, Zofia Borkowska, Waldemar Chyliński, Mateusz Krakowiecki, Adam Sowa, Laura Narolewska, Wiktoria Perzanowska, Agnieszka Żemek - Pawczyńska, Alicja Kopczewska

Ponad 80. uczestników z Łomży i powiatu wzięło udział w „Giełdzie Piosenki – Scenie Młodych Wokalistów”. Była to jubileuszowa, 20.edycja imprezy Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. – Cieszymy się bardzo z dużej ilości zgłoszeń, również z powiatu łomżyńskiego – podkreśla Marek Żemek, kierownik artystyczny festiwalu. – Jest sporo tej śpiewającej młodzieży i to śpiewającej naprawdę nieźle. Uczęszczają na różne zajęcia, w Miejskim Domu Kultury -Domu Środowisk Twórczych, w Studio Wokalnym ROK, dokształcają się i to słychać!

Młodzi wokaliści rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: klas I-III i IV – VI szkół podstawowych, gimnazjalnej, licealnej oraz piosenki anglojęzycznej. Ich zmagania oceniało surowe, lecz bardzo kompetentne jury. 
– Przewodniczącym był Waldemar Chyliński z Gdyni, wokalista, autor tekstów i kompozytor, wspomagany przez Bogdana Szczepańskiego cenionego kompozytora i muzyka oraz znakomitego pianistę Grzegorza Sekmistrza – mówi Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK.
Nagrodę główną – półroczny kurs językowy w szkole Educo-  w kategorii piosenek anglojęzycznych zdobyła Weronika Zach. Rywalizacja wśród dzieci do lat dziewięciu i w przedziale lat 10 – 12 była dość wyrównana. Największe emocje wzbudziły występy gimnazjalistów oraz młodzieży ze szkół średnich. Większość z nich reprezentowała bowiem naprawdę wysoki poziom, dlatego jury kilkakrotnie miało dylemat, kogo nagrodzić. 
– Kiedyś w Krakowie odbywał się pierwszy festiwal piosenki studenckiej i wygrał go tata Olafa Lubaszenki, też aktor (Edward Linde -Lubaszenko – red.), a wśród przegranych była sama Ewa Demarczyk – pocieszał nie nagrodzonych przewodniczący jury Waldemar Chyliński. –  Więc nawet jeśli dziś nie wygraliście to wcale nie znaczy, że za rok czy dwa nie możecie zdobyć szczytów!
Większość nagród i wyróżnień w najstarszych kategoriach wiekowych zdobyli zasłużenie młodzi wokaliści związani z zespołami wokalnymi Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych oraz Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.  
– To już 20 edycja Giełdy – ocenia Jarosław Cholewicki. – Cieszy nas dobra kondycja tej imprezy, z roku na rok wykonawców jest więcej, w tym małych dzieci, które potrafią się zmierzyć z trudnym wyzwaniem śpiewania! Przez lata rozbudowaliśmy festiwal: od pięciu lat mamy kategorię anglojęzyczną, w tym roku mieliśmy po raz pierwszy kategorię licealną, czyli właściwie dorosłych osób. Tu poziom był szczególnie wysoki i mamy nadzieję, że wśród tych wykonawców znajdą się talenty, które zaistnieją w latach następnych. Tak udana impreza nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia: Urzędu Marszałkowskiego Województwa
Podlaskiego i indywidualnego sponsora Stefana Chrostowskiego. Sporo nagród książkowych przekazał nam członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, wspomógł nas też starosta łomżyński Lech Szabłowski.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryk

XX Giełda Piosenki- Scena Młodych Wokalistów - Laureaci
Kategoria piosenki anglojęzycznej:
I miejsce: Weronika Zach -Stare Modzele
II miejsce: Joanna Pyskło- PG Miastkowo
III miejsce: Wiktoria Perzanowska- MDK-DŚT Łomża

Kategoria Klas I-III
I miejsce: Kamila Dymek- SP nr 10 Łomża
II miejsce: Igor Kaliś- SP nr 10 Łomża, Julia Majewska –ZSZP Piątnica
III miejsce: Julia Kochanowska- SP nr 10 Łomża
Wyróżnienie: Paulina Chyl- SP nr 4 Łomża, Natalia Puławska – MDK- DŚT Łomża

Kategoria Klas IV-VI
I miejsce: Laura Narolewska -SP nr 10 Łomża, Wiktoria Perzanowska -MDK -DŚT Łomża
II miejsce :Mateusz Krakowiecki- SP nr 10 Łomża
III miejsce: Zofia Borkowska- SP nr 10
Wyróżnienie: Małgorzata Lemańska- GOK Zbójna, Alicja Kopczewska -ROK Łomża

Kategoria Gimnazja
I miejsce: Anita Czarnecka- PG NR 8
II miejsce: Julia Przestrzelska- ROK Łomża
III miejsce: Magdalena Cwalina- ROK Łomża, Przemysław Piotrowski- MDK -DŚT Łomża
Wyróżnienie: Malwina Cholewicka- MDK- DŚT Łomża

Kategoria Szkół Średnich
I miejsce: Katarzyna Górska- ROK Łomża
II miejsce: Angelika Gosk- ROK Łomża
III miejsce: Magdalena Kocoń -MDK -DŚT Łomża
Wyróżnienie: Alicja Weydman- ROK Łomża, Ewa Rutkowska- MDK-DŚT Łomża

Foto: Od lewej: Marek Żemek, Małgorzata Lemańska, Bogdan Szczepański, Zofia Borkowska, Waldemar Chyliński, Mateusz Krakowiecki, Adam Sowa, Laura Narolewska, Wiktoria Perzanowska, Agnieszka Żemek - Pawczyńska, Alicja Kopczewska
Foto:
Foto: Wiktoria Perzanowska
Foto: Jury: Bogdan Szczepański, Waldemar Chyliński, Grzegorz Sekmistrz, Jan Suchodoła
Foto: Dawid Gawryś
Foto: Aleksandra Jemielita
Foto: Zofia Borkowska
Foto: Małgorzata Lemańska
Foto: Alicja Kopczewska
Foto: Laura Narolewska
Foto: Bogdan Szczepański, Waldemar Chyliński, wicestarosta łomżyński Adam Sowa, Agnieszka Żemek - Pawczyńska
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę