Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Po raz kolejny szpital w Grajewie wygrał w sądzie z NFZ-em

Szpital w Grajewie ma prawo ubiegać się o zwrot pieniędzy od NFZ-u za zabiegi wykonane kilka lat temu na oddziale ginekologicznym - stwierdził Sąd Okręgowy w Białymstoku. Chodzi o histeroskopie, które Fundusz zakwestionował i kazał zwrócić około 360 tys. zł. Jednocześnie nałożył na szpital karę w wysokości prawie 300 tys. zł. Dyrektor szpitala pozwał NFZ o zwrot tych pieniędzy. Teraz sąd uznał, że roszczenia szpitala są zasadne. Wyrok jest nieprawomocny. Otwiera on dopiero drogę do walki o zwrot pieniędzy.

Histeroskopia to kosztowne badanie inwazyjne macicy. Robi się je m.in. przy okazji polipów. Jak mówi dyrektor szpitala Grzegorz Dembski, NFZ twierdził, że zabiegi były wykonywane bez znieczulenia, że placówka nie posiadała sprzętu ani wykwalifikowanego personelu. Tymczasem przed sądem udało się to obalić - podkreśla dyrektor. "Wreszcie udowodniłem, że zabiegi wykonywane w szpitalu w Grajewie były wykonywane w sposób prawidłowy, zgodnie z wiedzą medyczną" - mówi Dembski.

Decyzję o ewentualnym odwołaniu od wyroku podlaski NFZ podejmie po zapoznaniu się z jego pisemnym uzasadnieniem - informuje rzecznik Oddziału Adam Dębski. Jak mówi, "szpital w Grajewie nie dowiódł w sądzie do tej pory, że został ukarany niesłusznie. Sprawa dotyczy nieprawidłowości polegających na niewłaściwej realizacji umowy i nadużywaniu pewnego rodzaju procedur, które były bardzo dobrze płatne".

Dyrektor szpitala zaznacza z kolei, że przed sądem wykazał, iż osoby z NFZ-u, które przeprowadzały kontrolę, nie miały odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji w zakresie minihisteroskopii, którą przeprowadza się w Grajewie. Teraz rozważa postawienie zarzutu przekroczenia uprawnień przez dyrektora Podlaskiego Oddziału NFZ i działanie na szkodę szpitala. Dodatkowo bowiem, od 4 lat łomżyńska prokuratura prowadzi postępowanie na wniosek NFZ-u w sprawie histeroskopii - przesłuchała już setki pacjentów.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę