Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Prezydencka Rada Konsultacyjna ma rok

Główne zdjęcie
Powołanie Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Prezydencie Miasta Łomży. 23.11.2011r.

Dokładnie rok temu prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski powołał Społeczną Radę Konsultacyjną. Zgodnie z ustalonym przez niego regulaminem Rada została powołana „w zakresie zdefiniowania najważniejszych problemów miasta i pracowania optymalnych sposobów ich rozwiązywania oraz w celu określenia listy priorytetów wynikających z wizji rozwoju miasta”. - Jeśli dwa razy w roku uda nam się spotkać w pełnym składzie będę szczęśliwy – mówił prezydent Czerniawski. Niestety, nie udało się nawet raz.

Radę tworzą 32 osoby. Jest w niej ośmiu profesorów, pięciu z największych biznesmenów łomżyńskich, jest też m.in. Andrzej Celiński – były(?) polityk „warszawski”. 
Pół roku temu, szefujący Radzie profesor Andrzej Zawiślak mówił nam, że Rada praktycznie nie funkcjonuje. - Rada konsultacyjna - z definicji słowa konsultant – powinna, gdy ją o coś pytają, podpowiadać. Najpierw jednak trzeba nas zapytać. Przyjęliśmy zasadę, że jeśli prezydent ma wątpliwości, zgłasza się do nas albo do poszczególnych członków rady. Kiedy pojawią się kontrowersje, to zbierzemy się i przedstawimy stanowisko – mówił profesor, który kilka dni później złożył rezygnację z tej funkcji.
- Mój kontakt z poszczególnymi członkami rady konsultacyjnej odbywa się na bieżąco – przekonywał prezydent Czerniawski, tłumacząc się z uwag formułowanych przez profesora Zawiślaka. - My kierujemy do poszczególnych członków rady pewne programy z zapytaniem i prośbą o ocenę. Jeżeli jest sprawa, która dotyczy np. architektury, to ja nie wysyłam wtedy pytania do wszystkich, tylko do fachowców merytorycznie zajmujących się daną kwestią, czyli architektów. Podobnie jest z innymi tematami - mówił pół roku temu prezydent Mieczysław Czerniawski zaznaczając, że Przewodniczącym Społecznej Rady Konsultacyjnej dalej jest prof. Andrzej Zawiślak. 

Ciekawostka
Zgodnie z przygotowanymi przez ratusz dla miejskich radnych materiałami z tegorocznego wydatkowania środków na promocję miasta w kwietniu wydaliśmy 2700 zł na organizację konferencji  Społecznej Rady Konsultacyjnej. Konferencji takiej jednak nie było. Dziś ratusz tłumaczy, że to błąd w druku, a pieniądze poszły na pokrycie zaległej faktury za Rajd Polski Kobiet.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę