Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

„Park Przemysłowy Łomża” nielegalnie?

Uchwała w sprawie utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Miasta Łomża „Park Przemysłowy Łomża” została podjęta z naruszeniem statutu Rady Miasta Łomża – twierdzi pięciu radnych miasta, którzy skierowali skargę w tej sprawie do wojewody podlaskiego. To radni z klubu PiS. Janusz Mieczkowski, przewodniczący klubu i jeden z radnych, który odpisał się pod skargą mówi, że w przekazanej radnym uchwale brakowało wymaganego prawem jej uzasadnienia. - Naszym zadaniem wszystkie wymogi zostały spełnione – odpowiada Beniamin Dobosz, wiceprezydent Łomży, który bezpośrednio „pilotuje” utworzenie „Parku Przemysłowego Łomża” i miejskiej spółki, która ma go zbudować i nim zarządzać.

Na razie nie wiadomo jak skargę rozpatrzy wojewoda. Jego służby właśnie ja analizują i zażądały wyjaśnień od prezydenta Łomży. 
- Spodziewany się, że sprawa powołanie tej spółki ostatecznie jeszcze raz, już z uzasadnieniem,  wróci na sesję Rady Miasta – mówi Janusz Mieczkowski. 
Radny PiS przyznaje, że radni, którzy poskarżyli się na uchwałę powołująca miejską spółkę są w tej sprawie odmiennego zdania niż prezydent.
- W tym momencie Łomży na to nie stać – mówi Mieczkowski dodając, że takie parki także w ościennych miastach „nie działają tak jak by się chciało”.   
Tymczasem Beniamin Dobosz przekonuje, że Park Przemysłowy Łomża i Inkubator Przedsiębiorczości, który w pierwszym etapie przy wsparciu środkami unijnymi miasto chce wybudować, „może być szansą na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej”. Mówi też, że radni o inicjatywie byli szczegółowo informowani, a w marcu także ci sami radni, którzy teraz uchwałę skarżą, głosowali za przyjęciem „Koncepcji Parku Przemysłowego Łomża”.

Prezesa wybierze Komisja, ale nie z ratusza
Przypomnijmy PPŁ docelowo ma ona tworzyć korzystne warunki „dla rozwoju branż IT i e-biznesu przy wykorzystaniu potencjału łomżyńskich uczelni”, ale na początek w ciągu trzech lat – za około 19 mln zł - ma wybudować...biurowiec zwany „Inkubator Przedsiębiorczości”. Biznes plan na to przedsięwzięcie współtworzył prezydencki doradca i jednocześnie zięć prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. Kilka dni temu prezydent Czerniawski ogłosił konkurs na prezesa PPŁ, który ma zbudować ten Inkubator. Dziś poinformował, że podjął decyzję iż komisja konkursowa będzie składała się z osób spoza ratusza.
-  Za wyjątkiem obsługi komisji będą to osoby z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży i Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży - mówił Mieczysław Czerniawski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę