Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Praca w porcie... w Łomży

Główne zdjęcie
Łomżyńskie bulwary

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży z roku na rok staje się coraz większy. O ile pod koniec 2011 roku stan zatrudnienia w tej miejskiej instytucji wynosił 101 etatów, to w 2013 roku placówka ma mieć już 114 pracowników. Jedną z przyczyn wzrostu zatrudnienia jest przekazanie do użytkowania bulwarów z portem rzecznym na Narwi. Ma nimi zarządzać MOSiR i w związku z tym musi zatrudnić kierownika i kilku pracowników.

Budowane przy wsparciu środkami unijnymi bulwary w Łomży mają być ukończone na początku przyszłego roku, a oficjalne otwarcie wchodzącego w ich skład portu i mariny planowane jest na długi majowy weekend. 
„Zgodnie z umowa na realizację projektu z funduszy europejskich zobowiązano się utrzymać zatrudnienie w tym obiekcie 4 osób” - czytamy w złożonym przez prezydenta projekcie budżetu miasta na przyszły rok. Te etaty, pod groźbą zwrotu dofinansowania trzeba będzie utrzymać przez pięć kolejnych lat. 
MOSiR w przyszłym roku zatrudniał będzie jednak nie tylko w porcie. Po niemal dwóch latach od skrócenia planowane jest wydłużenie czasu pracy basenu przy ul. Niemczewicza do godziny 22.00   co jak przekonują władze „powinno to spowodować wzrost wpływów ze sprzedaży usług basenowych”. W związku z tym „przewiduje się również zatrudnienie dodatkowo 3 ratowników”.

W sumie w przyszłym roku MOSiR ma osiągnąć dochody w wysokości 2 mln 177 tys 501 zł, przy czym gro z nich – ponad 2 mln zł to dochody z usług, czyli de facto sprzedażny biletów na obu miejskich basenach.  W tym samym czasie na funkcjonowanie tej miejskiej placówki mamy wydać kwotę 7 mln 817 tys 607 zł. Ponad połowa z tych środków – niemal 4 mln zł – ma iść na „wynagrodzenia i pochodne” 114 pracowników. 

MOSiR w Łomży zarządza i administruje Pływalnią Miejską nr 1 przy ul. Niemcewicza w Łomży, Pływalnią Miejską nr 2 przy ul. Wyszyńskiego w Łomży, Stadionem i Hotelem przy ul. Zjazd 18, Terenami Rekreacyjnymi przy ul. Konstytucji 3 Maja w Łomży, „Sezonowym lodowiskiem Biały Orlik”, Basenem sezonowym odkrytym, Boiskiem „Orlik” przy ul. Katyńskiej, a od nowego roku także bulwarami.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę